N, 9.02.2023

Purjus kodutud saavad öömaja varjupaigas ja magavad ka poes

Jens Raavik
, ajakirjanik
Purjus kodutud saavad öömaja varjupaigas ja magavad ka poes
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Peavarjuta inimesed on Narva maantee Maximas igapäevane asi. Et ettevõttel neid tõrjuda ei õnnestu, tunneb mõnigi neist end nii koduselt, et heidab sissepääsu juures magama, võttes jalanõudki jalast. ​Maxima sissepääsu juures magas ühel päeval üks mees nii kaua, et õues läks vahepeal juba pimedaks, kuid kaupluse töötajad teda nelja tunni jooksul minema ei ajanud.
Peavarjuta inimesed on Narva maantee Maximas igapäevane asi. Et ettevõttel neid tõrjuda ei õnnestu, tunneb mõnigi neist end nii koduselt, et heidab sissepääsu juures magama, võttes jalanõudki jalast. ​Maxima sissepääsu juures magas ühel päeval üks mees nii kaua, et õues läks vahepeal juba pimedaks, kuid kaupluse töötajad teda nelja tunni jooksul minema ei ajanud. Foto: Jens Raavik

Narva maantee ääres asuvas Maximas ja selle ümbruses on kerjavad kodutud igapäevane vaatepilt. Lisaks poeskäijatelt raha küsimisele tarvitavad sealsed almusepalujad alkoholi ning kipuvad omavahel tülli minema. Tihtilugu päädib purjutamine sellega, et jalad kaupluse sissepääsu juurest kaugemale ei kanna ja magama jäädakse liuguste vahelisele alale.

Üks Maxima ümber söögi- ja joogiraha kerjav koduta mees on Raivo Laar, kes jäi peavarjuta juba noorukina, kui pikaaegse odekolonnijoomise tagajärjel surid ta vanemad. Koduta mees on Hiinas eriolümpiamängudelgi osalenud, kuid kehva tervise tõttu tööl käia ei saa ning on sunnitud lootma kaaskodanike lahkusele.

Noaga näkku

Märksõnad
Tagasi üles