R, 9.12.2022

Tartu lühiuudised

Vilja Kohler
, ajakirjanik
Tartu lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koolimaja ja lasteaed valmivad vanal lennuväljal tuleval aastal, eakate kodu hiljem.
Koolimaja ja lasteaed valmivad vanal lennuväljal tuleval aastal, eakate kodu hiljem. Foto: Eskiis/Ülo Peil

Raadile kerkivad kool, lasteaed ja vanadekodu

Raadi endisele sõjalennuväljale, ERMi B-parkla lähistele Ermi teele ehitatakse kõrvuti Tartu erakooli (TERA) lasteaed, kool ning eakate kodu, mida hakkab pidama Südamekodu.

Tartu vallaarhitekt Egle Nõmmoja selgitas, et krundid Ermi 9, 11 ja 13 planeeriti ühiskondlike hoonete kasutuse otstarbega juba 2011. aastal. Raadi TERA kool ja lasteaed valmivad järgmisel aastal. Nii koolis kui ka eakate kodus on ruumi ligi 4000 ruutmeetrit. «Kinnistute sügavuses asuvad kaponiirid kaasatakse pargimaastikku, kogu alast saab meeldiv, looduhoidlik ja nüüdisaegne keskkond,» selgitas kompleksi eskiisi arhitekt Ülo Peil.

Südamekodu loodab samuti peagi ehitusega peale hakata ja 2023. aasta teises pooles peaksid uues kodus elanikud sees olema. EILI ARULA

Korteriühistud saavad rahalist tuge

Tartu linnalt saavad tänavu elamute ümbruse asfaltimiseks kokku 314 970 eurot toetust 11 korteriühistut.

«Majaesiste kõnniteede hea seisukord ja paremad kodulähedased parkimisvõimalused on kortermajade elanikele väga olulised,» ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Ühistud küsivad tänavu toetust hoovi asfaldi korrastamiseks, parkimisala rajamiseks või renoveerimiseks ning parkimiskohtade juurde ehitamiseks ja kõnnitee asfaltimiseks.

Toetuse jagamise aluseks võetakse tööde väikseim maksumus, millest taotleja tasub 50 ja Tartu linn 50 protsenti. Toetus sisaldab lisaks asfaltimisele ka muid eelnevaid ja kaasnevaid töid. Toetuse taotleja, töövõtja ja linnavalitsuse vahel sõlmitakse kolmepoolne leping.Tänavu jäävad linnalt saadava toetuse summad 5200 – 69 000 euro vahele. TPM

Pihva külla tuleb kergliiklustee

Tartu linnavalitsus sõlmib lepingu OÜga Tavt Risu teele kolme meetri laiuse jalg- ja jalgrattatee ning selle juurde ka sademevee ärajuhtimissüsteemi ehitamiseks.

Rajatav lõik on 239 meetrit pikk ning see ühendatakse olemasoleva jalg- ja rattateega. Tööks kulub 41 674 eurot. TPM

Vald otsib Vooremäe teenindushoone ehitajat

Kastre vallavalitsus kuulutas välja riigihanke Vooremäe tervisespordikeskuse teenindushoone ehitamiseks, hanke eeldatav maksumus on 600 000 eurot.

Tervisradadele ehitatakse hoone, kus on riietumis- ja pesemisvõimalused, ruumid ürituste korraldamiseks ning varustuse laenutuseks. Lisaks tuleb rajada puurkaev ja biopuhasti koos imbväljakuga ning teha nende kasutamise taristu.

Pakkumusi saab esitada 9. veebruari lõunani. Leping sõlmitakse selle aasta 19. detsembrini. TPM

5000 

euroga premeerib Tartu linna­­valitsus Tartu Ülikool /Bigbanki võrkpallinaiskonda eduka tulemuse eest Eesti karikavõistluste finaalis.

Märksõnad
Tagasi üles