N, 19.05.2022

Toiduainete hinnašokk ootab alles ees

Tiina Laura Kimmel
, ajakirjanik
Toiduainete hinnašokk ootab alles ees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Ehkki tootjad hoiatavad, et toiduainete suurem hinnatõus ootab alles ees, tasub juba praegu hinnasilte terasemalt uurida.
Ehkki tootjad hoiatavad, et toiduainete suurem hinnatõus ootab alles ees, tasub juba praegu hinnasilte terasemalt uurida. Foto: Mihkel Maripuu

Lootus, et kevadel, kui küttearved pole enam nii koledad, läheb elu kergemaks, võib osutuda petlikuks, sest alles siis hakkab kohale jõudma toiduainete hinnatõus.

Toidutootjad, kellega Postimees suhtles, tunnistasid, et tasahilju on juba hindu tõstma hakatud. Kindlate toodete eelistajad on seda juba ka märganud, ehkki vilunud poodlejad leiavad sooduspakkumiste seast siiski veel kaupa ka enam-vähem endise hinnaga.

Viimase üheks põhjuseks on asjaolu, et tootjatel on jaekettidega lepingud, mis kohustavad hinnatõusust ette teavitama 30-60 päeva. Teiseks hoiavad kauplusketid hindu jõuga all odavketi Lidli turuletuleku ootuses.

Suuremaid numbreid näeme hinnasiltidel järk-järgult. Arvestama peab sellegagi, et kevadine hinnatõus sel aastal viimaseks ei jää.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Merendus
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Maa Elu
Tagasi üles