N, 19.05.2022

Volta kvartalis saab sajandi­vanusest tööstushoonest unikaalne elumaja

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Volta kvartalis saab sajandi­vanusest tööstushoonest unikaalne elumaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Volta kvartalis mahuvad vana tööstushoone müüride vahele elamispinnad koos privaatsete terrasside ja aialappidega. Tagaseinas olevad kinnimüüritud kaaraknad taastatakse ning teisel pool müüri olev nõukogudeaegne hoone loodetakse koostöös naaberarendajaga lammutada.
 
Volta kvartalis mahuvad vana tööstushoone müüride vahele elamispinnad koos privaatsete terrasside ja aialappidega. Tagaseinas olevad kinnimüüritud kaaraknad taastatakse ning teisel pool müüri olev nõukogudeaegne hoone loodetakse koostöös naaberarendajaga lammutada.  Foto: Raul Mee

Põhja-Tallinnas Volta kvartalis algasid 1912. aastal ehitatud tööstushoone taastamistööd, mille tulemusena valmib veel sel aastal omanäoliste korterite ja äripindadega hoone.

172 meetri pikkuses ajaloolises paekivihoones saab olema 25 läbi kolme korruse planeeringuga nn loft-tüüpi elamispinda. Kõigis korterites on 6,4 meetri kõrgused elutoad ning läbi mitme korruse teised ruumid. «Korteritel on suured ruudustatud kaaraknad ja igal korteril on privaatses suletud hoovis oma isiklik terrass ja kuni saja ruutmeetri suurune muruala. Elupindade suurus on kuni 157 ruutmeetrit,» rääkis Volta kvartali arendaja Endoveri juhatuse liige Robert Laud.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Merendus
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Maa Elu
Tagasi üles