N, 19.05.2022

Kiige arust on kaitsesüst parem kui testimine

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Kiige arust on kaitsesüst parem kui testimine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Peaminister Kaja Kallas (RE), paremal tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE). 
 
Peaminister Kaja Kallas (RE), paremal tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE).   Foto: Eero Vabamägi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid ütles eile, et erakond on kooskõlastanud tervise- ja tööminister Tanel Kiigega (KE) ettepanekud kaotada Covid-19 pass ja tunnustada selle asemel kiirteste. Postimees uuris, kas vaktsineerimist vedav minister Kiik on tõesti ­seda meelt.

Minister rõhutas kõigepealt vaktsineerimise tähtsust inimese elu ja tervise kaitsel. «Me alustasime vaktsineerimist ammu enne Covid-19 tõendi vastu­võtmist ja jätkame seda ka siis, kui tõend pole siseriiklikult enam nii aktiivselt kasutusel,» selgitas Kiik. «Kindlasti on teatud osale ühiskonnast eesmärgiks Covid-19 tõend ja QR-koodi saamine, kuid see ei saa olla tervisevaldkonna seisukohalt peamine argument.»

Kiirtestide tagasitulek võib nakatumisnäitajaid ning iga päev haiglaravile sattujate arvu vaadates vaktsineeritud inimestes tuska tekitada – miks siis üldse vaeva sai nähtud? «Keegi meist ei arva, et Covid-19 tõend peaks siseriiklikult igavesti kehtima. Selle kasutusest kõrvale jätmine on aja küsimus,» vastas Kiik.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Fookus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles