N, 19.05.2022

Naised teevad kurja meestest meisterlikumalt

NÄDALA TELESARI
Hendrik Alla
, kultuuritoimetuse juht
Naised teevad kurja meestest meisterlikumalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Julia Garner kehastab võimsalt ja raevukalt noort naist, kellele elu on sünnist saadik kõige nadimaid võimalusi pakkunud. 
Julia Garner kehastab võimsalt ja raevukalt noort naist, kellele elu on sünnist saadik kõige nadimaid võimalusi pakkunud. Foto: Filmikaader

Mis oleks paeluvam kui vaadata, kuidas kõige tavalisemad väikekodanlased, isegi väikest viisi luuserid korraga kuritegelikule teele asuvad ja muutuvad hirmsateks manipulaatoriteks, kes kottide viisi raha kokku ajavad ning kellest sõltub teiste elu ja surm?

Sellele fenomenile oli rajatud ülipopulaarne neovestern «Halvale teele», kus tossikesest keskkooli keemiaõpetajast sai kurikuulus narkoparun Heisenberg. Google’i pildiotsing näitab selle märksõna peale valdavalt Walter White’i pilte, mitte Saksa füüsiku omi, kellelt ta oma nom de guerre’i laenas.

Sama efekt töötab ka Netflixis nüüd neljanda hooajani jõudnud sarjas «Ozark». Lühidalt eelnenust: samuti tossikesest keskealine Chicago raamatupidaja, keda isegi tema oma naine petab, teeb vale valiku ning peab hakkama võimsa Mehhiko kartelli raha pesema. Alternatiiv on tema ja kogu perekonna hukkamine.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tervis
Majandus
Teadus
Tehnika
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Kodu
Reis
Elustiil
Tagasi üles