L, 2.12.2023

Sven Parkel: vesinikubussidega tuuleenergia poole

Facebook
Comments 7
Sven Parkel, Eesti Vesinikuklastri juht
FOTO: Linkedin
Sven Parkel, Eesti Vesinikuklastri juht FOTO: Linkedin Foto: Linkedin

Uue ja innovaatilise sektori areng on edukas, kui sellega tegelevad üheskoos ettevõtjad, teadlased ja riik. Igaühel on kanda oma roll, kolme osalise pidevad mõttevahetused aitavad ühiselt sihte seada, kirjutab Eesti Vesinikuklastri tegevjuht Sven Parkel.

Kuigi Eesti rohevesinikumajandusest on veel vara rääkida, on hea meel tõdeda, et läheneme teemale just sellist ülesehitust pidi. Disainides meetmeid ja teekaarti, mis aitaks Eestis rohevesinikumajandust käivitada, on ministeeriumid kutsunud laua ümber valdkonnast huvitatud ja pädevad ettevõtjad ning kompetentsed ja kogenud teadlased.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa hiljutine visiit Hollandisse koos delegatsiooniga andis järjekordse hea võimaluse avaliku ja erasektori aruteluks vesiniku võimaluste üle, tehes samal ajal käegakatsutavaks Hollandis juba kasutusel olevad vesinikutehnoloogiad. Aga vesinik ei ole kasutusel vaid Hollandis, vaid ka laiemalt Euroopas ja üle maailma ning rohevesiniku tootmine ja tarbimine jõuab peagi ka Eestisse.

Facebook
Comments 7

Märksõnad

Tagasi üles