L, 25.03.2023

Rahvas on liiga vaene riigi pakutava kalli interneti ostmiseks

Merike Lees
, majandusajakirjanik
Rahvas on liiga vaene riigi pakutava kalli interneti ostmiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Maa-alune kaabel on kalleim viis internetiühenduse loomiseks.
Maa-alune kaabel on kalleim viis internetiühenduse loomiseks. Foto: Elmo Riig / Sakala

Riik rajab maapiirkondadesse kalleimat võimalikku internetiühendust, kuid inimesed jätavad sellega liitumata, sest hind on nende jaoks liiga kõrge ja seetõttu on juba väljaehitatud võrk alakasutatud, selgus sel nädalal avaldatud riigikontrolli aruandest.

«Vaatamata majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile eraldatud 35 miljonile eurole ja erinevatele meetmetele ei ole kiire interneti kättesaadavus turutõrkepiirkondades seatud eesmärgi ambitsiooni silmas pidades märkimisväärselt paranenud,» tõdeti aruandes. «Püstitatud eesmärgist on tuntavalt maha jäädud ning ülikiire interneti jõudmine kõigi vajajateni on algselt 2015. aastalt nihkunud esialgu 2020. aastale ja nüüdseks juba aastale 2030.»

Samuti on riigikontrolli hinnangul lairiba juurdepääsuvõrguga liitujate arv olnud väga väike: 2021. aasta novembri seisuga oli kasutajatest, kellele loodi juurdepääs, vaid 28 protsenti liitunud juurdepääsuvõrguga ja 21 protsenti hakanud internetiteenust kasutama. Põhjused selleks on erinevad, aga enamasti peavad lõppkasutajad seda liiga kalliks või neil lihtsalt puudub vajadus selle järele.

Märksõnad
Tagasi üles