T, 4.10.2022

Postimees Ukrainas ⟩ Vähemused trotsivad Ukrainas homofoobiat, aga on valmis kodu kaitsma

Vähemused trotsivad Ukrainas homofoobiat, aga on valmis kodu kaitsma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Mariupoli seksuaalvähemuste õiguste eest seisva ühenduse Equality East aktivistid. Mitte igas Ukraina linnas pole selliseid ühendusi nagu Mariupolis, kus kohalikud seksuaalvähemused võivad hirmu tundmata üheskoos aega veeta ja end hästi tunda.
Mariupoli seksuaalvähemuste õiguste eest seisva ühenduse Equality East aktivistid. Mitte igas Ukraina linnas pole selliseid ühendusi nagu Mariupolis, kus kohalikud seksuaalvähemused võivad hirmu tundmata üheskoos aega veeta ja end hästi tunda. Foto: Dmitri Kotjuh

Ukrainas on nagu igas teiseski riigis oma arvestatav seksuaalvähemuste kogukond, kelle liikmed ei torka küll eriliselt silma, kuid hoiavad kokku ja elavad aktiivset seltsielu.

Mariupolis kohaliku LGBT (lesbide, geide, biseksuaalsete ja transsooliste) ühenduse Equality East eestvedaja Kirilliga kohtumist kokku leppides lubab mees, et saame vestelda ka ühe keskeale läheneva geipaariga.

Õhtuhämaruses kesklinna kortermaja esimesel korrusel asuva ühenduse uksest sisse astudes kohtame hoopis trobikonda tudengeid. Selgub, et esialgu intervjuuga nõustunud mehed pidasid lehelooga seotud tähelepanu liigseks ja loobusid jutuajamisest. Kuigi Mariupol on võrreldes riigi ülejäänud piirkondadega Ukraina kohta suhteliselt vabameelne, ei ole homofoobia siit kadunud.

Märksõnad
Tagasi üles