K, 29.11.2023

OTSE POSTIMEHEST ERISAADE ⟩ Lotmani ja Kunnase sõnul senised sanktsioonid Venemaale ei mõju

Toomas Kask
, Saatejuht
Facebook
Comments
Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Mihhail Lotman (vasakul) ja riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas «Otse Postimehest» stuudios.
Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Mihhail Lotman (vasakul) ja riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas «Otse Postimehest» stuudios. Foto: Jaan Vanaaseme

Senistest sanktsioonidest Venemaale jääb kindlasti väheks, leidsid Postimehe eilses otsesaates riigikogu väliskomisjoni aseesimees Mihhail Lotman (Isamaa) ning riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees ja reservsõjaväelane (kolonelleitnant) Leo Kunnas (EKRE). (Saade oli salvestatud eile kella 11 ajal ehk enne ELi otsust kehtestada täiendavad sanktsioonid – toim.)

Kunnas tõi esile, et Venemaa peaeesmärk Ukraina juhtkond hävitada on saavutamata. «Neil oli peaeesmärk tappa [Ukraina president Volodõmõr] Zelenskõi. Ta on elus, teeb avaldusi, juhib. Samamoodi viia rivist välja Ukraina kindralstaap – ka seda ei ole juhtunud.»

Kunnas lisas, et Ukraina lennuväljad ja õhukaitsesüsteem said kahtlemata tugeva löögi, samas Venemaa väide, et need on hävitatud, paika ei pea. «Taktikaline olukord lõunas on kõige ohtlikum. Ukraina pool on teinud ehk selle vea, et nad ei ole kindlustanud end tõsiselt suurematel teedel ega üritanud võtta positsioone seal, kus oli võimalik.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles