E, 27.03.2023

Medalid, mis võiksid süstida optimismi

Karl Juhkami
, reporter
Medalid, mis võiksid süstida optimismi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tänavu tuli Leo Muistel leppida sise-MMil hõbedaga, kuid eelmistest aastatest on tema auhinnakapis ka maailmameistritiitleid.
Tänavu tuli Leo Muistel leppida sise-MMil hõbedaga, kuid eelmistest aastatest on tema auhinnakapis ka maailmameistritiitleid. Foto: Marko Saarm/Sakala

Ei juhtu just iga päev, et väike Eesti saab rõõmustada kuue tiitlivõistluse medali üle, kuid möödunud nädalavahetusel just nii läks: meie sõudjatele riputati kaela MM-kuld ja viis hõbemedalit.

Tõsi, asjal on konks. See toimus noorte vanuseklassis ja tagatipuks veel kuival maal, kuid 17-aastaselt Doris Meinbekilt ei võta tema ergomeetri peal välja võideldud kulda ja kahte hõbedat ära keegi. Samamoodi jäävad autasud alles Leo Muistele (20), Liisa-Maria Läänele (20) ja Rainer Orasele (18).

Arvestades aga millise tonaalsusega jutte on meie sõudmise tulevikust viimasel ajal räägitud, tundus see värske õhu sõõmuna, mispeale on paslik küsida: kas osavalt manööverdades oleks võimalik seda paati ka vee peal pjedestaalini tüürida?

Märksõnad
Tagasi üles