K, 22.03.2023

ÜLEVAADE ⟩ Miljonid inimesed on Ukrainas vee ja toiduta, haiglad on tule all ja pääseteed mineeritud

Berit Nuka
, toimetaja
Miljonid inimesed on Ukrainas vee ja toiduta, haiglad on tule all ja pääseteed mineeritud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Mees aitab Harkivis keldrisse varjule vigastatud eakat naist. Miljonid inimesed Ukrainas elavad keset purustatud linnu ilma ligipääsuta piisavale toidule või arstiabile. 
Mees aitab Harkivis keldrisse varjule vigastatud eakat naist. Miljonid inimesed Ukrainas elavad keset purustatud linnu ilma ligipääsuta piisavale toidule või arstiabile. Foto: SERGEI BOBOK/AFP/SCANPIX

Humanitaarorganisatsiooni Punane Rist hinnangul süvenevad inimeste kannatused Ukrainas kiiresti ja abiühenduste võimalused hädasid leevendada on napid, sest ligipääs on piiratud – muu hulgas kinnitas ühendus, et pakutud evakuatsioonitee Mariupolist välja osutus mineerituks.

Rahvusvahelise Punase Risti Komitee (ICRC) operatsioonide juhi Dominik Stillharti sõnul on nad pidevalt arutanud inimeste evakueerimist tule all olevatest linnadest nii Ukraina kui ka Venemaa poolega, kuid relvarahu detailides selguse saamine on problemaatiline. Stillhart lisas, et põhimõtteliselt on kõik kokkulepped kohe läbi kukkunud, sest puuduvad täpsed detailid pommirahe all olevate inimeste linnadest välja aitamiseks mõeldud marsruutide kohta ja selle kohta, kes neid teid kasutada võivad.

Märksõnad
Tagasi üles