N, 30.06.2022

AK FOOKUS ⟩ Andreas Ventsel, Mari-Liis Madisson: kuidas jõhker kallaletung Ukrainale rahuks jutustada

Andreas Ventsel, Mari-Liis Madisson: kuidas jõhker kallaletung Ukrainale rahuks jutustada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Zombiks kostümeeritud ning Georgi linte ja ajalehti täis suuga protestija avaldamas 2015. aasta suvel Kiievis meelt kohalike ajakirjandusväljaannete vastu, mis avaldavad ja propageerivad suurvenelikke vaateid.
Zombiks kostümeeritud ning Georgi linte ja ajalehti täis suuga protestija avaldamas 2015. aasta suvel Kiievis meelt kohalike ajakirjandusväljaannete vastu, mis avaldavad ja propageerivad suurvenelikke vaateid. Foto: VALENTÕN OGIRENKO/REUTERS/SCANPIX

Käimasolev sõda Ukrainas on ümber mängimas geopoliitilist olukorda, lisaks on see oluliselt muutnud suhtumist Kremli infosõjaga kaasnevatesse riskidesse, kirjutavad semiootikud Andreas Ventsel ja Mari-Liis Madisson.

Kuidas põhjendada vajadust kutsuda Venemaa armeesse reservväelasi või isegi välja kuulutada üldmobilisatsioon, kui tegemist on «väikese erioperatsiooniga»? Kuidas seletada russofoobia narratiivis tekkivat vastuolu, kui peamiselt venekeelse elanikkonnaga Ukraina suurlinnad Kiiev, Harkiv ja Odessa osutavad sissetungijatele kangelaslikku vastupanu?

Märksõnad
Tagasi üles