E, 3.10.2022

GALERII ⟩ Linn, kuhu tuli Vene maailm

Linn, kuhu tuli Vene maailm
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pideva pommitamise tõttu on paljud harkivlased päevade kaupa istunud elumajade keldrites. Üle nelja päeva olid 1,4 miljoni elanikuga linnas poed taas avatud sel kolmapäeval, kuna Vene väed olid pommitamises vaheaja teinud. Pommitabamuse saanud majade elanikud on aga ilma jäänud oma varast ning neil on puudus isegi kõige elementaarsemast toidust. Tasuta toiduaineid veavad laiali vabatahtlikud ja Harkivi patrullpolitseinikud. Iga politseiauto pagasnik on toidukraami täis ning võimaluse korral jagavad politseinikud seda hävinud majade hoovides nagu sellel fotol Kosmonautide tänaval.
Pideva pommitamise tõttu on paljud harkivlased päevade kaupa istunud elumajade keldrites. Üle nelja päeva olid 1,4 miljoni elanikuga linnas poed taas avatud sel kolmapäeval, kuna Vene väed olid pommitamises vaheaja teinud. Pommitabamuse saanud majade elanikud on aga ilma jäänud oma varast ning neil on puudus isegi kõige elementaarsemast toidust. Tasuta toiduaineid veavad laiali vabatahtlikud ja Harkivi patrullpolitseinikud. Iga politseiauto pagasnik on toidukraami täis ning võimaluse korral jagavad politseinikud seda hävinud majade hoovides nagu sellel fotol Kosmonautide tänaval. Foto: Dmitri Kotjuh

1,4 miljoni elanikuga Harkiv on Ukraina suurimaid venekeelseid linnu.

Ja just seda linna on Vene armee juba kaks nädalat õhurünnakute ja suurtükitulega tampinud Mariupoli kõrval kõige rohkem. Vene armee on Harkivis purustanud vähemalt 400 paljukorruselist elumaja, teatas neljapäeval linnapea Igor Terehhov.

Postimees käis vaatamas tsiviilelaniku vastu suunatud rünnakute tagajärgi päev varem.

Märksõnad
Tagasi üles