N, 7.12.2023

ÜLEVAADE ⟩ Erakonnad on põgenike vastuvõtmise ja mujale suunamise asjus eri meelt (4)

Aimar Altosaar
, ajakirjanik
Copy
Sotsiaalminister Signe Riisalo (RE) ütles, et nii suurt põgeniketulva  ei osanud isegi kõige halvemas unenäos näha. 
Sotsiaalminister Signe Riisalo (RE) ütles, et nii suurt põgeniketulva  ei osanud isegi kõige halvemas unenäos näha. Foto: Eero Vabamägi

Kui enne Ukraina sõja puhkemist peeti Eestis võimalikuks võtta kriisi korral vastu kuni 10 000 põgenikku, siis nüüd tuleb siia saabunute suure hulga tõttu plaane ümber teha ning päevakorda on kerkinud ka küsimus nende ümbersuunamisest mõnda teise Euroopa Liidu riiki.

Sotsiaalminister Signe Riisalo (RE) ütles Postimehele, et enne Ukraina sõja puhkemist oli Eestil võimaliku massilise sisserände puhuks selge ja õppuste käigus läbi harjutatud plaan, mille järgi piirdus riigi võimekus 200 põgenikuga päevas. «Enne 24. veebruari ei osatud aga kõige halvemaski unenäos ette kujutada, et juhtub see, mis juhtus – et inimesi tuleb nii palju ja nii kiiresti,» lausus minister. «Viimaste nädalate sündmuste tõttu tuleb plaane pidevalt ringi teha. Euroopa on ootamatult kiiresti lahendanud ka ajutise kaitse andmise korra, see võimaldab inimestel sisuliselt ilma menetluseta saada riigi ajutine kaitse 15–20 minutit kestva intervjuu tulemusena. Seega pääsevad põgenikud ligi ka kõigile hüvedele ja kohustustele, mis on Eesti riigis elamisõigust omavatel inimestel.»

Kommentaarid (4)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles