K, 1.02.2023

RKAS plaanib tühjade hoonete müüki

Eili Arula
, ajakirjanik
RKAS plaanib tühjade hoonete müüki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
J. Liivi 5 maja on juba aastaid tühjalt seisnud ning 2019. aasta suvel sai see ka põlengus kannatada.
J. Liivi 5 maja on juba aastaid tühjalt seisnud ning 2019. aasta suvel sai see ka põlengus kannatada. Foto: Kristjan Teedema

Aastaid Tartus Toomemäel tühjalt seisnud J. Liivi 3 ja 5 majad ning üle kümne aasta tagasi koolihoonena kasutuses olnud Kaagvere mõisa kinnistu kuuluvad Riigi Kinnisvara ASile (RKAS). Need hooned seisavad endiselt tühjad, kuid RKASil on plaan need müüki panna.

See kavatsus oli RKASil juba mullu, kuid protsess ei ole edenenud nii kiiresti, kui loodeti.

RKASi kommunikatsioonijuht Annely Jõgeva selgitas, et J. Liivi tänava majade müügiks on tarvis teha kogu kvartalile uus detailplaneering. Protsess käis juba eelmisel aastal. Praeguseks on Tartu linnavalitsus detailplaneeringu lähteülesande kinnitanud ja planeering on koostamisel.

Jõgeva selgitas, et Liivi tänava majad asuvad vanalinna muinsuskaitsealal ning seetõttu on ka detailplaneeringu koostamine tavapärasest palju keerulisem. «Lisaks on planeeringualal ning selle vahetus naabruses kümmekond mälestist, mistõttu on planeeringu lähteülesandeks linnavalitsuse poolt kinnitatud muinsuskaitse eritingimused,» sõnas Jõgeva.

Üle kümne aasta tagasi suletud Kaagvere koolist jäi tühjana seisma Kaagvere mõis ja selle ümbrus. RKASil oli plaan juba mullu krunt müüki panna, kuid toona seda teha ei jõutud. Nüüd soovib RKAS Kaagvere mõisa kinnistu müüki panna selle aasta teises pooles. Alghind on 151 300 eurot.

Kaagvere mõisahoone läheb müüki alghinnaga 151 300 eurot.
Kaagvere mõisahoone läheb müüki alghinnaga 151 300 eurot. Foto: Sille Annuk
Märksõnad
Tagasi üles