N, 2.02.2023

Kohtumisel näitlejatega Narvas ei tahetud sõda puudutada

Margus Martin
, ajakirjanik
Kohtumisel näitlejatega Narvas ei tahetud sõda puudutada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10
Andres Puustusmaa (vasakul) ja Kirill Käro kutsusid narvalasi arutlema sõja teemal, kuid ei unustanud samas rääkida sellest, mis inimesi ühendab ehk kultuurist ja kitsamalt ka filmikunstist.
 
Andres Puustusmaa (vasakul) ja Kirill Käro kutsusid narvalasi arutlema sõja teemal, kuid ei unustanud samas rääkida sellest, mis inimesi ühendab ehk kultuurist ja kitsamalt ka filmikunstist.  Foto: Ilja Smirnov/Põhjarannik

Eestis sündinud tuntud vene teatri- ja filminäitleja Kirill Käro ning Venemaaga tihedalt seotud filmilavastaja ja samuti näitleja Andres Puustusmaa eileõhtune kohtumine Narva linnarahvaga täitis pea kolmveerandi Tartu Ülikooli Narva kolledži paarisajakohalisest saalist.

Lõviosa huvilistest moodustasid noored, kuid peale nende oli saalis arvukalt keskealisi ning ka vanema põlvkonna esindajaid. Paljud võtsid kokkusaamist kui kultuurisündmust: kino- ja teleekraanilt tuttava ja neid kõnetava filminäitleja nägemine kahtlemata huvitas narvalasi.

Piirilinna elanikega saadi hõlpsalt ühele lainele. Oma osa mängis selles külaliste sõbralik huumor. Pisut paksemaks muutus õhk saalis aga siis, kui jutt liikus praegu Ukrainas toimuvale. Sõjateema on miski, mille üle kuigi meelsasti arutleda ei taheta. «Ma olen Eesti kodanik. Võib-olla see meeldib teile, võib-olla mitte,» kõneles Puustusmaa, püüdes viia juttu sõjakoledustele ja oma tõekspidamistele, milles ei leidu õigustust süütult hukkuvatele lastele ega muule sõjaga seotud vägivallale. Vastuseks filmilavastajale kõlas saalist ka üksik repliik: miks ta sellest räägib, tuldi ju kultuurikohtumisele.

Lõpuks ikkagi räägiti. Ja saadi vastused nii mõnelegi küsimusele, millest, tõsi küll, suurem osa sõjaga seotud ei olnud.

Märksõnad
Tagasi üles