N, 2.02.2023

«Venemaa tulebki lasta alla täiuslikku pimedusse, kuhugi keskaegsesse õudusse»

Raul Ranne
«Venemaa tulebki lasta alla täiuslikku pimedusse, kuhugi keskaegsesse õudusse»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
​Füüsikust lavastaja Olena Negrescu on aastaid Ukraina teatrites peaasjalikult muusikalavastusi loonud ning selle kõrvalt ka noori õpetanud.
 
​Füüsikust lavastaja Olena Negrescu on aastaid Ukraina teatrites peaasjalikult muusikalavastusi loonud ning selle kõrvalt ka noori õpetanud.  Foto: Erik Prozes

Vene agressori piiratud Kiievis vedas Postimehe ajakirjanikke ühe raketitabamuse saanud maja juurest mõnda teise sündmuspaika särtsakas vanaproua Olena Negrescu, kel seljataga uhke teatrilavastaja ja -pedagoogi karjäär. Sõidud mööda sõjast puretud miljonilinna kujunesid omaette lühiloengute või ka minietüüdide sarjaks, mida proua oma armsat Citroëni rohketest teetõketest mööda manööverdades esitas.

«Kas teate, et teie autojuht on olnud Novosibirski ooperi- ja balletiteatri peanäitejuht? Vaat sellise tädiga on teil tegu!» märgib ta justkui möödaminnes ning lisab, et Novosibirski teatrihoone on mõõtmetelt tohutu suur, millesarnast teist ei leidu. Kunstilise taseme poolest polevat Siberi gigant siiski sedavõrd veliki. «Oot, nii, kuhu täpselt me minema pidime?» täpsustab ta järjekordse raketitabamuse saanud mikrorajooni asukohta, toksib selle mobiili kaardirakendusse ja sõit algab.

See Novosibirski teatri pealavastaja episood proua Negrescu karjääris kestis tegelikult mõni aasta. Finantsiliselt õnnetutel üheksakümnendatel. Proua on sündinud Peterburis (toona veel Leningradis), aga elanud 50 aastat Ukrainas, kuhu sattus pärast abiellumist. Mehelt sai ta ka rumeeniapärase perekonnanime.

Märksõnad
Tagasi üles