E, 30.01.2023

Hoolimata Putini dekreedist Vene gaasi vool kohe ei peatu

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Hoolimata Putini dekreedist Vene gaasi vool kohe ei peatu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul mõjutab Venemaa rublamaksete nõue aprilli lõpus ja mais toimuvaid gaasiarveldusi.
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul mõjutab Venemaa rublamaksete nõue aprilli lõpus ja mais toimuvaid gaasiarveldusi. Foto: Shutterstock

Mitmes ELi riigis on hakatud tegema ettevalmistusi selleks, et Vene maagaas, mille tarbimist plaanib ühendus aasta lõpuks kärpida kahe kolmandiku võrra, võib kokku kuivada juba nüüd.

Nimelt allkirjastas Venemaa president Vladimir Putin üleeile dekreedi, milles nõuab alates 1. aprillist makseid rublades ja gaasiettevõtte Gazprom tütarfirma Gazprombanki kontole. Riike, kes vastavalt Moskva soovile maksmist ümber ei korralda, ähvardab tarnete katkestamine. Seda hoolimata asjaolust, et eurooplaste lepingud Vene gaasitarnijaga näevad ette makseid eurodes või dollarites.

Eile ilmnes, et päris kohe siiski tarned ei katke. Vähemalt see gaas, mille eest on juba tasutud, jõuab kohale. «Kas see tähendab, et kui ei kinnitata rublades, siis lõigatakse gaasivarud 1. aprillist ära? Ei, see ei tähenda seda ega tulene sellest dekreedist,» tsiteeris Kremli kõneisiku Dmitri Peskovi eilseid sõnu BBC.

Märksõnad
Tagasi üles