N, 2.02.2023

Koduta kassid tegutsevad Ukraina loomade heaks

Liina Ludvig
, ajakirjanik
Koduta kassid tegutsevad Ukraina loomade heaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilasfirma Käparti kunstnike rollis on varjupaigas elavad kassid.
Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilasfirma Käparti kunstnike rollis on varjupaigas elavad kassid. Foto: Käpart

Võta kuraditosin loomade varjupaiga mänguhoos miisut, pane nende ette paber, värvid ja sulguriga kott ning saad 18 omanäolist kunstiteost. Nii toimetasid neli Treffneri gümnaasiumi 11. klassi neiut õpilasfirmast Käpart ja korraldasid kõige krooniks ka nende piltide oksjoni.

Kogu ettevõtmisest saadud tulu läheb Kiievi lähedal asuva varjupaiga SOS Animal Shelter Kiev toetuseks.

«Tahtsime teha midagi sellist, millest päriselt kellelgi kasu oleks. Saime aru, et meile läheb korda loomade aitamine,» rääkis õpilasfirma juht Maara Parhomenko. Nii tuli käpp ulatada ja tegutsema hakata.

Värviseks ei saa

Nende treffneristide ettevõtmine sai hoo sisse juba aasta alguses, kui koos Tartu koduta loomade varjupaigaga hakati tootma postkaarte ja riidekotte, mille on kujundanud varjupaiga kassid oma käppadega. Pool teenitud kasumist annetab õpilasfirma koduta loomade heaolu parandamiseks.

Ei pea muretsema, et värvi sees plötserdamine kassidele ebameeldiv oleks. Kiisu ei puutu värviga kokkugi. Tüdrukud tilgutavad ise paberi nurkadesse värvi, siis läheb paber kindlalt suletud kilekotti, kus peal kass tatsuma saab hakata.

Oksjon leiab aset Tallinna kassikohviku Nurri Facebooki lehel.
Oksjon leiab aset Tallinna kassikohviku Nurri Facebooki lehel. Foto: Käpart

Tartu koduta loomade varjupaiga projektijuht Kirke Roosaar ütles, et ega kiisud suurt aru saa, mis nende ees täpselt sünnib. Kogu loomine käib mängu kaudu.

Aga miks koeri ei panda kunsti tegema? Mõeldud on sellele küll. Aga koerad toimetavad paljuski õues, on kassidest palju suuremad ja neid ei ole nii lihtne ohjata.

Tartu koduta loomade varjupaiga projektijuht Kirke Roosaar ütles, et ega kiisud suurt aru saa, mis nende ees täpselt sünnib.

Ettevõtte laiem eesmärk on vähendada varjupaikade ülekoormust ja edendada sealt lemmikloomade võtmist. Koduotsijate seas on kasse alati rohkem kui koeri.

Vähetulus südameasi

Käpart on pääsenud ka Eesti parimate õpilasfirmade lõppvõistlusele. Tegevust jagub ja kooli kõrvalt asja ajada on üsna ajakulukas. Ettevõtmisest saadud tulu on neiud otsustanud suunata tootearendusse, nii et raha neile endale suurt kätte ei jää. «Me ei olegi püüelnud selle poole, et rikastuda. Palju olulisem on, et saame ettevõtluskogemuse ja sealjuures kedagi aidata,» lausus Parhomenko. 

Kassimaalide oksjon toimub 20.–24. aprillini Tallinna Nurri kassikohviku Facebooki lehel. Soovi sellise kunstitöö järele saab avaldada pildi all kommentaariumis.

Kes oksjonil kõige suurema summa pakub, saab kunstiteose endale.
Kes oksjonil kõige suurema summa pakub, saab kunstiteose endale. Foto: Käpart
Märksõnad
Tagasi üles