T, 4.10.2022

30-aastane mees suri politseibussis teel tanklast kainestusmajja

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
30-aastane mees suri politseibussis teel tanklast kainestusmajja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Politseibuss. Foto on illustratiivne
Politseibuss. Foto on illustratiivne Foto: Arvo Meeks
  • Joobes klient oli tankla teenindussaalis söönud ära saiakesed, mille eest keeldus maksmast.
  • Patrulli saabudes istus neile varasemast tuttav mees tankla kohvikus.
  • Kinnipidamisasutuse juures avastasid politseinikud, et mees ei reageeri enam.

Politsei teatas, et kolmapäeva varahommikul suri avaliku korra rikkumiselt tabatud ning seejärel kainenema viidud 30-aastane mees. 

Tartu politseijaoskonna menetlusjuht Timo Reinthal selgitas, et kolmapäeva hommikul veidi enne kella 6.30 sai politsei väljakutse Tartus Turu tänava tanklasse, kus joobes klient oli teenindussaalis söönud ära saiakesed, mille eest keeldus maksmast. «Kuivõrd mees teenindajatega koostööd ei teinud, keeldus lahkumast ning häiris tanklas kliente, kutsuti olukorda lahendama politseipatrull,» kirjeldas ta.

«Patrulli saabudes istus neile varasemast tuttav mees tankla kohvikus. Mehega suhelnud politseinikud juhatasid ta tankla ruumidest välja politseibussi juurde, et fikseerida tema joove. Paraku mees seda protseduuri aga jälgida ei suutnud. Ta paigutati politseisõidukisse ja sõidutati seejärel Tartu vanglasse kainenema. Kinnipidamisasutuse juures avastasid politseinikud, et mees ei reageeri enam. Ametnikud alustasid kohe tema elustamist, kuid paraku ei õnnestunud mehe elu enam päästa,» kirjeldas Tartu menetlusjuht.

Mehe surma täpne põhjus selgub lahangul. Politsei kontrollib sündmuse asjaolusid ja ametnike tegevust kinnipeetava seisundi hindamisel, jälgimisel ja transportimisel teenistusliku kontrolli käigus.

Märksõnad
Tagasi üles