K, 29.03.2023

ÜRO peasekretär ärgitas Ukrainas käies Kremlit sõjakuritegude uurimises osalema

Postimees
ÜRO peasekretär ärgitas Ukrainas käies Kremlit sõjakuritegude uurimises osalema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eile Ukrainat väisanud ÜRO peasekretär António Guterres (paremalt teine) külastas ka Kiievi lähistel asuvat Borodjankat, kus Vene vägesid süüdistatakse kuu aega kestnud okupatsiooni kestel tsiviilisikute tapmises. 
Eile Ukrainat väisanud ÜRO peasekretär António Guterres (paremalt teine) külastas ka Kiievi lähistel asuvat Borodjankat, kus Vene vägesid süüdistatakse kuu aega kestnud okupatsiooni kestel tsiviilisikute tapmises. Foto: Sergei Supinski/AFP/Scanpix

Kaks päeva pärast Kremlis käimist Ukrainasse sõitnud ÜRO peasekretär António Guterres kohtus president Volodõmõr Zelenskõiga ning ärgitas Venemaad enda sõdurite toime pandud sõjakuritegude uurimisel koostööle rahvusvaheliste uurijatega, samas kui Venemaa näib kinnistavat okupeeritud aladel võimu.

«Ma kujutan enda perekonda ette ühes neist majadest, mis on nüüd hävitatud ja mustad. Ma näed oma lapselapsi paanikas ära jooksmas,» ütles Guterres Kiievist loodes asuvas Borodjankas, kus viibinud Vene üksusi süüdistatakse tsiviilisikute tapmises. «Sõda on 21. sajandil absurdne. Sõda on kurjus.»

Märksõnad
Tagasi üles