E, 3.10.2022

POSTIMEES UKRAINAS ⟩ Ukraina väed vajavad kiiresti juurde laskemoona

Ukraina väed vajavad kiiresti juurde laskemoona
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukraina sõdurid puhkavad juhtimispunkti keldris. Ruumipuuduse tõttu on seal magamisega üsna kitsas. Samas ruumis tehakse ka süüa.
Ukraina sõdurid puhkavad juhtimispunkti keldris. Ruumipuuduse tõttu on seal magamisega üsna kitsas. Samas ruumis tehakse ka süüa. Foto: Dmitri Kotjuh

Ukraina väed suruvad Harkivi alt Vene vägesid tagasi Venemaa piiride pole, ehkki Ukraina komandöride käest kuuleb üha sagedamini juttu, et napib raskemat relvastust ja laskemoona.

Harkivist põhja pool, Venemaa piirist vähem kui 20 kilomeetri kaugusel asuva Ukraina vägede juhtimispunkti ülem, 35-aastane Rahvuskaardi kolonelleitnant kutsungiga Mehaanik ohkas raskelt, kui küsisin, millisest relvastusest ta kõige rohkem puudust tunneb. Ja hakkas mulle siis ükshaaval näppe kõverdades ette lugema.

Tema vastas seisvatel Vene vägedel on ukrainlastest rohkem haubitsaid, raskesuurtükke. Nad tulistavad kaugelt ja pidevalt, kõigiti on tunda, et moona on neil palju. «Meil on ka haubitsad, aga meil on probleem – pole piisavalt laskemoona,» ütles Mehaanik. «Me vajame moona juurde, ja kiiresti.»

Märksõnad
Tagasi üles