Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu meeskonna võidurõõm.
Pärnu meeskonna võidurõõm. Foto: Mihkel Maripuu

Pärnu Sadama korvpallimeeskond tegi Eesti meistrivõistlustel ajalugu, tulles esimese meeskonnana kolme võiduni mängitavas play-off-seerias välja 0:2 kaotusseisust. Poolfinaali viiendas mängus alistati Tallinnas BC Kalev/Cramo 82:73. Kullamatšis kohtub Pärnu Tartu Ülikool Maks ja Mooritsaga.

Ehkki pärnakatel läks käimasaamisega aega ja poolaeg kaotati 36:41, valitseti mängu teist poolt täielikult. Neli minutit enne lõppu saadi 22 punkti visanud üleplatsimehe Artur Konontšuki järjekordsest kaugviskest ette 74:58, seega võideti otsustavaks osutunud 16-minutiline periood 38:17. Kalev püüdis viimases hädas päästa, mis päästa annab, kuid ohtlikku lähedusse ei jõudnud. Seega pidi Kalev sel hooajal Pärnu paremust tunnistama nii Eesti kui ka Eesti-Läti liigas (veerandfinaalseerias jäädi alla mängudega 0:2).

Taasiseseisvunud Eesti ajaloos on tegemist teise korraga, kui finaal läheb Tallinnast välja. 2010. aastal jõudsid finaali Tartu Ülikool/Rock ja Rakvere Tarvas, toona krooniti meistriks Rock. Sarnaselt tosina aasta taguse ajaga mängib Kalev/Cramo pronksimatšis tehnikatudengitega (siis oli meeskonna nimi TTÜ, nüüd TalTech).