K, 1.02.2023

Tallinna linn päästab WTA-turniiri korraldajad hädast välja

Karl Mihkel Eller
Tallinna linn päästab WTA-turniiri korraldajad hädast välja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna linn toetab WTA turniiri 400 000 euroga, mis on kolmandik kogu võistluse eelarvest. Fotol vasakult: Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint, Eesti esireket Anett Kontaveit ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.
Tallinna linn toetab WTA turniiri 400 000 euroga, mis on kolmandik kogu võistluse eelarvest. Fotol vasakult: Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint, Eesti esireket Anett Kontaveit ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Foto: Konstantin Sednev

Sügisel Tallinnas toimuv WTA turniir on esialgu ühekordne üritus, mis võib saada traditsiooniks. Enam kui miljonilisest eelarvest täidab suure osa Tallinna linn, lisaks on abiks sponsorid ja kultuuriministeerium. Turniiri võõrustab Foruse spordikeskus Tondil, mille tribüünidele mahutatakse 2500 pealtvaatajat.

Kui veebruaris jõudis avalikkuse ette jutt võimalikust WTA turniirist Tallinnas, andis tenniseliit mõista, et olulise riigipoolse panuseta on seda raske korraldada. Peaminister Kaja Kallas oli toona resoluutne ja tõdes, et ligi miljonilist rahasüsti pole valitsusel praegu võimalik teha.

Tallinna linn oli turniiri algselt valmis toetama 100 000 euroga, kuid kolmapäevasel pressikonverentsil selgus, et nende panus on koguni neli korda suurem. 400 000 eurot planeeritakse WTA turniirile lisaeelarvest ning linnapea Mihhail Kõlvart avaldas lootust, et volikogu toetab linnaisade plaani.

Märksõnad
Tagasi üles