L, 2.12.2023

Soov aidata ema viis kasuliku leiutiseni

Priit Pullerits
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Tehnoloogiaettevõtja Marc Wagner katsetamas oma robotkäru Shop-E One Tartus munakivisillutisega Vallikraavi tänaval.
Tehnoloogiaettevõtja Marc Wagner katsetamas oma robotkäru Shop-E One Tartus munakivisillutisega Vallikraavi tänaval. Foto: Kristjan Teedema

Sinises särgis hallipäine naine keerab end Tartu kesklinnas Ülikooli tänaval majaseina ligi ja jääb viieks sekundiks vaatama, kuidas neljal väiksel rattal valget värvi ja punase ülaservaga kast temast mööda sõidab, ning ütleb siis: «Ma tahan ka endale sellist!»

See on võimalik, aga mitte veel lähikuudel. Tuleb kannatada tuleva aasta alguseni.

Paar meetrit eemal seisab 45-aastane šveitslane, kes elanud oma eestlannast abikaasa ja kahe koolieelikust lapsega viimased kaks ja pool aastat Eestis, ning lööb näost särama. «Mu päev on korda läinud!» rõõmustab ta.

Genfist pärit Marc Wagner, kes oli möödunud kümnendil oma sünnimaal hinnatumaid droonide arendajaid ja testijaid, oli sõitnud spetsiaalselt Tallinnast Tartusse, et katsetada, kuidas tema leiutis, iseliikuv käru, võõras linnas hakkama saab. Pealinnas on ta sellega läbinud juba 600 kilomeetrit. Teekond Tartu raudteejaamast kesklinna, sealhulgas mööda munakividega kaetud Vallikraavi tänavat, näitab, et tõrkeid ei esine. Ka kõnniteede servakividest, kui need pole kõrgemad kui seitse sentimeetrit, suudab neli kilo kaaluv Shop-E One’i nime kandev käru üles ja alla ronida.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles