E, 29.05.2023

Eesti suurimad tööandjad tõstavad palku – aga töötajad jäävad järjest vaesemaks

Liina Laks
, majandusajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 1
Raha lugemas
Raha lugemas Foto: Margus Ansu

Paljud Eesti suuremad tööandjad on viimastel kuudel palka tõstnud ega välista ka tulevasi palgatõuse, aga inflatsioon õgib kõik tõusud kibekähku ära.

Eesti suured tööandjad – need, kellel on maksuameti andmetel vähemalt tuhatkond inimest hingekirjas – vaatavad tõenäoliselt praegu möllavat hinnatõusu õudusega. Isegi kui palka tõstetakse, ei suuda keegi palka tõsta hoobilt nii palju, mis jaksaks tasandada 20-protsendilist inflatsiooni, mis praegu Eestit räsib. Inflatsioonimurega ei ole Eesti üksi: kiire vaesumine käib pea kõikide Euroopa palgatöötajate seas ning see omakorda on toonud kaasa hulga streike, näiteks Soomes.

Sellepärast uurisime suurematelt tööandjatelt, kas nad on tänavu palku tõstnud – sealjuures ei läinud jah-vastusena arvesse see, kui tõstetud on miinimumpalka sellepärast, et riik alates aprillist seda teha käskis. Juba etteruttavalt: kui sinu palk tänavu tõusis, aga see jäi väiksemaks kui praegune rekordinflatsioon, oled juba kaotanud. Kui palk ei tõusnud, oled eriti palju kaotanud.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles