L, 2.12.2023

Repsi nõunik ei julgenud lapsehoidmisest keelduda

Henry-Laur Allik
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Sotsiaalmeediakontode ja siselähetuste organiseerimise kõrvalt pidi nõunik Liis Ivaste ka Mailis Repsi lapsi hoidma. Sellest ei julgenud Ivaste keelduda.
Sotsiaalmeediakontode ja siselähetuste organiseerimise kõrvalt pidi nõunik Liis Ivaste ka Mailis Repsi lapsi hoidma. Sellest ei julgenud Ivaste keelduda. Foto: Eero Vabamägi

Omastamises ja kelmuses süüdistatava Mailis Repsi kohtuasja selle hooaja viimasel istungil astus tunnistajapinki Repsi endine nõunik Liis Ivaste, kes rääkis, et ei julgenud lapsehoidmisest keelduda, kuna kartis tööd kaotada. Mõnikord tuli lapsi hoida ka töökohustuste arvelt.

Praegu Nõmme linnaosa valitsuses töötav Ivaste töötas endise haridus- ja teadusminister Repsi nõunikuna 2017. aasta märtsist 2018. aasta septembrini. Tema vastutada olid kõik Repsi sotsiaalmeediakontod ja siselähetuste organiseerimine. Kõigele sellele lisaks ei pääsenud Ivaste aga Repsi laste hoidmisest.

Ivaste tundis, et tal polnud võimalust Repsile ei öelda, kui viimane palus oma lapsi hoida. «Mõtlesin, et kui keeldun sellest, siis võib ka töösuhe seal (haridus- ja teadusministeeriumis) lõppeda,» sõnas Ivaste.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles