E, 25.09.2023

GALERII TARTU KAUNEIMAIST ⟩ Kaunimates kodudes näeb lopsakust ja salapära, aga ka asjalikkust

Liina Ludvig
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Käo tänava esimese maja perenaine Viivi Lillmaa nokitseb oma aia kallal iga päev. Nii ei käi 1350-ruutmeetrine koht üle jõu.
Käo tänava esimese maja perenaine Viivi Lillmaa nokitseb oma aia kallal iga päev. Nii ei käi 1350-ruutmeetrine koht üle jõu. Foto: Ragnar Peets

Kas kaunis aed on rohkemat kui niidetud muru? Tuleb välja, et on küll ja kuidas veel. President Lennart Meri teadis seda juba veerand sajandit tagasi, kui kutsus üles konkursiga tunnustama hoole ja südamega rajatud koduaedasid. Nüüdseks on mõni aiapidaja lati eriti kõrgele seadnud, aga sugugi mitte edevuse või tunnustuse janus. Looduse keskel on lihtsalt hea olla.

Kas kaunis aed on rohkemat kui niidetud muru? Tuleb välja, et on küll ja kuidas veel. President Lennart Meri teadis seda juba veerand sajandit tagasi, kui kutsus konkursikorras üles tunnustama hoole ja südamega rajatud koduaedasid. Tänaseks on mõni aiapidaja selles vallas lati eriti kõrgele pannud, aga sugugi mitte edevuse või tunnustuse janus. Looduse keskel on lihtsalt hea olla.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles