Hiilamardikate massilise kahjustuse ajaks on talirüps täisõies ja mardikad taimedel söövad seal õietolmu ja nende kahjustus on minimaalne. Vajadusel kasutada varre- ja kõdra-peitkärsakate tõrjeks süsteemset insektitsiidi. Taimehaigustest peaks jälgima valgemädaniku nakkust ja vajadusel kasutama sobivat tõrjepreparaati. Teised taimehaigused võivad küll talirüpsil esineda, kuid taime kasv ja areng on väga kiire ning patogeenid ei jõua suurt kahju tekitada.
Vähe niiskust
Umbrohutõrjet peaks tegema juba sügisel, sest kevadel alustab taimik kohe kiiret kasvu ja surub umbrohu edukalt alla. Kui põld on risustunud kesalillega, kasutage selle tõrjeks mõeldud preparaati, sest see taim suudab kasvus rüpsiga konkureerida ja on koristusel väga tülikas. Mahepõldudel on heaks umbrohutõrjeks äestamine, mida tuleb teha enne peavarre kasvu algust, sest mahlane vars on habras. Talirüpsi kõdrad on avanemisele vastupidavamad kui rapsil, seetõttu pole kõdraliimi kasutamine majanduslikult mõttekas.
Saavutamaks maksimaalset õlisisaldust seemnetes, peab seeme jõudma lõplikult valmida enne kombainimist, seega tuleks seda jälgida ja koristamisega mitte kiirustada. Talirüps valmib juuli keskel, tavaliselt on siis head koristusilmad. Pole harvad aastad, kui põllult saab kätte seemne, mille niiskusesisaldus on alla 9%, nii on tarvis ainult seeme sorteerida ja võib kokkuostu viia. Kõrgete kütusehindade juures on olematu kuivatuskulu teretulnud kokkuhoid. Pärast koristamist tuleks põldu n-ö koorida, et pudenenud seemned idanema hakkaksid. On võimalik jätta kasvama hakanud taimik vahekultuurina talvituma ja künda sisse kevadel, sel juhul on rüpsi hukutav mõju teraviljade haigustekitajatele eriti tugev. Talirüpsi sügisene lehekodarik on karekarvane, mis metsloomadele sugugi ei meeldi.