R, 9.12.2022

Start!

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Start!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Algas Rally Estonia.
Algas Rally Estonia. Foto: Ragnar Peets

Enne veel, kui rallimaailma tipud eile õhtul Raadil esimesele katsele startisid, said huvilised õhtupoolikul kella poole kuue ajal Tartu Raekoja platsil Ott Tänaku, Kalle Rovanperä ja teiste ralliässadega tutvust teha ning autogrammigi küsida.

Selleks puhuks oli Kaarsilla ees laiuva lava ümbrusse kogunenud sadu inimesi nii Eestist kui ka kaugemalt. Melu oli suur, kuid sõitjatega tutvumine ja nende autogrammide kogumine oli alles algus.

Kell kuus vallutasid lava 5Miinust, Trad.Attack!, Grete Paia ja Púr Múdd ning Shaté tantsukool – alanud oli Rally Estonia avasõu. See kestis pool tundi, siis pidid esinejad järje üle andma rallisõitjatele, sest teiselt pool jõge tuli autod käima panna ning esimesele kiiruskatsele startida.

Avasõit toimus Raadil ERMi kõrval. Aga kõigepealt läksid rajale hoopis tiimide bossid, kes võtsid mõõtu GAZ-veoautode roolis. Kui rada oli nende poolt veidi puhtamaks sõidetud, läksid esimestena starti WRC2 arvestuse mehed, sõitjail tuli läbida 1,6 kilomeetrit käänulist teed.

Sellega sai alguse pühapäeva õhtupoolikuni kestav kokku 314-kilomeetrine Rally Estonia. 

   
   Foto: Ragnar Peets
  
  Foto: Ragnar Peets
Märksõnad
Tagasi üles