R, 2.06.2023

Facebook muutub Tiktoki sarnaseks ja laseb nüüd võõrad igaühe seinale

Kaido Einama
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 2
Meta kuulutas välja Facebooki uued omadused, mis ei lase enam sõprade postitusi kahe silma vahele jätta. Samas hakkab algoritm veel rohkem soovitama TikToki stiilis täiesti tundmatute inimeste tehtud sisu.
Meta kuulutas välja Facebooki uued omadused, mis ei lase enam sõprade postitusi kahe silma vahele jätta. Samas hakkab algoritm veel rohkem soovitama TikToki stiilis täiesti tundmatute inimeste tehtud sisu. Foto: Dado Ruvic / Reuters / Scanpix

Facebooki ettevõte Meta kuulutas eile õhtul välja oma äpi suuremad muudatused, et muuhulgas üle saada sotsiaalmeediat tabanud süüdistustest valeinfo ja ühekülgsuse levitamises. Senised tehisintellekti algoritmid, mis otsisid inimeste jaoks välja huvitavat sisu, kippusid võimendama skandaalseid või ülipopulaarseid libauudiseid ning panid kasutaja vaid talle endale meeldivate uudiste ja arvamuste infomulli.

Facebooki kasutajad saavad üsna pea oma äpi menüüsse uue vahekaardi «Uudisvood» ehk Feeds, millel saab ise määrata, kelle postitused on seinal põhilised. Näiteks saab lubada vaid fotode, lühivideote ja olekuvärskendustega ajalises järjestuses voogu sõprade ja pereliikmete Facebooki seintelt.

«See oli üks Facebooki enim nõutud funktsioone, et inimesed ei magaks oma sõprade postitusi maha,» ütles Meta tegevjuht Mark Zuckerberg oma Facebooki postituses.

Mingeid soovitusi ega algoritmide paigutatud postitusi seal ei näe. Uudisvoogu saab ise veel lisaks filtreerida näiteks ainult lemmikute, ainult sõprade, gruppide, lehekülgede või muu järgi.

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles