N, 30.03.2023

Börsiettevõtete tulemustega särasid Tallink ja Enefit Green

Romet Kreek
, majandusajakirjanik
Börsiettevõtete tulemustega särasid Tallink ja Enefit Green
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallink teenib lisaks reisijate ja kaubaveole ka Ukraina sõjapõgenike majutamisega.
Tallink teenib lisaks reisijate ja kaubaveole ka Ukraina sõjapõgenike majutamisega. Foto: Mihkel Maripuu

Tulemuste avaldamise hooaeg on täies hoos ja Tallinna börsil võib öelda, et suurem osa ettevõtteid on juba teise kvartali tulemused avaldanud. Tulemused on nii Eestis kui ka Ameerika Ühendriikides täiesti seinast seina.

Üha olulisem ongi vaadata, millised ettevõtted suudavad inflatsiooni tarbijatele edasi anda ja kes mitte. Sealt jookseb seekord tulemuste ja prognooside kvaliteedi veelahe.

Kohalikul aktsiaturul on seni valmistanud suurima positiivse üllatuse Tallink. Ettevõtte on koroona mõjudest taastumas. Teise kvartali käive kasvas 139 protsendi võrra, 206 miljoni euroni. Kuigi ettevõte jäi napilt kasumisse jõudmata, on areng väga positiivne. Kui mullu teises kvartalis oli puhaskahjum 24,4 miljonit eurot, siis tänavu teises kvartalis vaid 0,2 miljonit eurot. Tulemus paranes 99 protsenti. Ettevõttele mõjus hästi reisimise taastumine, kuid ettevõte pingutab väga, andes mitmes riigis laevu reisimise ja kaubavedude asemel pagulaskeskusteks.

Enefit Green kasvatas samuti kõvasti kasumit. Kasum hüppas 231 protsenti, 22,4 miljoni euroni. Käive kasvas 41 protsenti, 41,5 miljoni euroni.

Märksõnad
Tagasi üles