N, 8.12.2022

Arvamusfestival meelitas Paidesse tuhandeid arutlejaid

Postimees
Arvamusfestival meelitas Paidesse tuhandeid arutlejaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arvamusfestivali lõpetuseks toodi keskväljakule hiiglaslik tort.
Arvamusfestivali lõpetuseks toodi keskväljakule hiiglaslik tort. Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Kümnendale arvamusfestivalile kogunes möödunud reede ja laupäeva jooksul ligi 9000 inimest, kellel oli võimalus kuulata arutelusid 19 teemaalal.

Kahe päeva jooksul leidis aset üle 150 arutelu, kõne ja töötoa. Festivalikülastajatel oli võimalus kuulata arutelusid nii Paide keskväljakul kui ka ajaloolisel vallimäel. Populaarseimad teemad olid tänavu tervis, energiakriis ja julgeolek.

Kuumad ilmad ja koroonapandeemia juubelifestivali ei seganud. «Tänavune festival oli üle kahe aasta esimene, kus koroona tõttu mingeid osalemise piiranguid ei olnud ning arutlema said tulla absoluutselt kõik soovijad. Suur rõõm oli näha festivali selle pandeemiaeelses suuruses ning tähistada meie kümnendat sünnipäeva koos kõigi sõprade, külastajate ja partneritega,» kommenteeris arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist.

President Alar Karis koos arvamusfestivali peakorraldaja Kaspar Tammistiga Paides.
President Alar Karis koos arvamusfestivali peakorraldaja Kaspar Tammistiga Paides. Foto: Dmitri Kotjuh

Kõik arutelud aga tavalises aruteluvormis ei toimunud. Nii oli näiteks võimalik tervishoiusüsteemi diskussiooni kõrval kuulda päris patsientide lugusid, mida esitasid Viljandi kultuuriakadeemia teatritudengid, või turvatunde alal teha tutvust politseikoertega.

Nagu varasematelgi aastatel, käis arvamusfestivalil viimane debatt parlamendierakondade esimeeste vahel. Pildil Lauri Läänemets (SDE) ja Martin Helme (EKRE).
Nagu varasematelgi aastatel, käis arvamusfestivalil viimane debatt parlamendierakondade esimeeste vahel. Pildil Lauri Läänemets (SDE) ja Martin Helme (EKRE). Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Festivali lõpetas erakonnaesimeeste debatt, kus osalesid Jüri Ratas (KE), Lauri Läänemets (SDE), Helir-Valdor Seeder (Isamaa), Martin Helme (EKRE) ja peaminister Kaja Kallast asendanud Jürgen Ligi (RE). Pea poolteist tundi kestnud arutelu vältel sai kuulda nende arvamusi näiteks punamonumentide, julgeoleku- ja kliimakriisi kohta.

Järgmine arvamusfestival toimub Paides juba aasta pärast, 11.–12. augustil.

Märksõnad
Tagasi üles