R, 7.10.2022

Kristina Herodes ⟩ Ideaalne naine Eesti moodi: rõõmutu rügaja

Kristina Herodes
, ajakirjanik
Ideaalne naine Eesti moodi: rõõmutu rügaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Kristina Herodes: Mitte keegi ei hakka sind rohkem armastama selle eest, et teed ära kogu maailma töö.
Kristina Herodes: Mitte keegi ei hakka sind rohkem armastama selle eest, et teed ära kogu maailma töö. Foto: Erakogu

«Kõik teised oleks praegu õnnelikud, ainult mina mitte. Ma olen läbi kukkunud!» Mäletan seda hetke selgelt. Mu esimene laps oli neli kuud vanaks saanud. Kogu selle aja olin ma öösiti üleval ja kõndinud mööda tuba, et leevendada tema gaasivalusid, kirjutab teemaveebide juht Kristina Herodes

Öeldi, et kolme kuuga on korras. Meil läks neli. Huh! Ja siis hakkasid hambad tulema. Lootus rahulikumale elule süttis ja kustus kohe. Sain aru – ma olen liiga väsinud, et rõõmu tunda. Masendav värk! Rõõmutu ema. Aga kas keegi on öelnud, et lapsega tegelemist ei tohi jagada? Ei! Ainult minule tundus, et pean jaksama ka seal, kus enam ei jaksa.

Teine muster kordus tööl. Üks hull on ahnitsenud liiga palju kohustusi, ei suuda neid täita ning rügab ööune arvelt. Ka see olen mina. Lubadust peab täitma! Kui teed tööd, mida armastad, aga ei jaksa enam rõõmu tunda, siis teed seda liig palju! Eesmärk tundub tähtsam kui sina ise. Ehkki mitte ükski projekt pole tähtsam kui inimese tervis ja töörõõm. Ja viimane on õnnestumise ainus kriitiline komponent, ilma rõõmuta suuri asju ei sünni.

Märksõnad
Tagasi üles