P, 1.10.2023

President Karis: soovitan tänasega tanki-loole joone alla tõmmata

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments 1
Alar Karis.
Alar Karis. Foto: Madis Veltman / Postimees
  • «Narva on väärikas linn, mille elanikega vaatame koos ühise tuleviku poole.»
  • «Langenute mälestuseks ei ole vaja tanke, sest selleks on kalmud ja kalmistud.»
  • President tänab Narva elanikke, kes on jäänud rahulikuks.

«Tank T-34 Narva jõe kaldalt on nüüd sõjamuuseumis, kus see on osa ajaloost ega lase meid enam tülli ajada. Muuseum on vanale tankile õige koht,» leiab president Alar Karis. 

«Valitsus andis Narva volikogule võimaluse ise otsustada, kuidas viia linnaruumist pjedestaalilt ära sõja sümbol, mille tähendust muutis Venemaa kallaletung Ukrainale niivõrd, et selle teisaldamine oli möödapääsmatu,» nentis president. «Kahjuks loobus Narva volikogu otsustamisest, mispeale pidi otsuse tegema valitsus. Otsustamatust poleks suurem osa Eesti ühiskonnast mõistnud.» 

«Soovitan tänasega tanki-loole joone alla tõmmata,» rõhutas Karis ja lisas, et Narva on väärikas linn, mille elanikega vaatame koos ühise tuleviku poole ega põrnitse, seljad vastamisi, erinevat minevikku.

«Tegelikult ei ole meil mitut ajalugu, on erinevatel pooltel langenud, kelle mäletamine ja mälestamine on loomulik osa meie tänapäevast. Ka Narvas, nagu kogu Eestis. Selleks ei ole vaja tanke, sest selleks on kalmud ja kalmistud,» rääkis Karis. 

President tänab Narva elanikke, kes on jäänud rahulikuks. «Loodan, et narvalased, kes oskavad oma linna hoida, sulgevad oma aknad ja uksed teravust ja vastasseisu õhutavate üleskutsete ees. Seaduskuulekus ja lojaalsus kodulinna tulevikule aitavad kõigil rahulikult läbi tänase närvilisuse astuda,» lausus Karis.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles