R, 9.12.2022

Alar Karis pidas Viimsi Artiumi avamisel kõne

Kultuuritoimetus
Alar Karis pidas Viimsi Artiumi avamisel kõne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alar Karise kõne Viimsi Artiumi avamisel. FOTO: Aron Urb
Alar Karise kõne Viimsi Artiumi avamisel. FOTO: Aron Urb Foto: Aron Urb

19. augustil avati pidulikult moodne kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium. Avapeost võtsid osa kutsutud külalised nii Eestist kui ka mujalt. Artiumis pidasid avakõne president Alar Karis, peaminister Kaja Kallas, Viimsi vallavanem Illar Lemetti ja Viimsi Artiumi juht Kristiina Reidolv. Avakontserdi eel peetud kõnes rõõmustas president Alar Karis selle üle, et üks vald on otsustanud lisaks asfaltteedesse ja tänavavalgustitesse investeerimisele panustada ka vaimukeskuse loomisse.

Peaminister Kaja Kallase sõnul tundus kümme aastat tagasi üsna utoopiline, et kontserdid võiksid toimuda Viimsis. «Kui vaadata programmi, siis siia tuleb väga palju häid kontserte, nii et pigem ma kahtlustan, et edaspidi saab olema nii, et Tallinna poolt tullakse Viimsisse kontsertidele ja see tõmbekeskus tuleb hoopis siiapoole,» sõnas peaminister.

Viimsi Artium FOTO:
Viimsi Artium FOTO: Foto: Tiit Mõtus

Viimsi Artiumi põhjamaiselt minimalistliku hoone autorid on arhitektid Siiri Vallner ja Indrek Peil Kavakava büroost. Viimsi vald investeeris Artiumi ehitamisse ja tehnikasse ligikaudu 15 miljonit eurot. Kõrgetasemelist kultuuriprogrammi on võimalik nautida nii 457-kohalises suures saalis, 190-kohalises blackbox’is, 160-kohalises kammersaalis kui ka endistesse kütusemahutitesse rajatud kaasaegse kunsti galeriis, vabaõhulaval ja katuseterrassil. Hoones asuvad ka Viimsi muusika-, kunsti- ja teaduskool ning huvikeskus. Avaõhtu programmiga esitles Viimsi Artium kõike, mida hoone ja selle välialad võimaldavad. PM

Märksõnad
Tagasi üles