L, 28.01.2023

PUUST JA PUNASEKS ⟩ Mida tuleb Õiglasel, Nazarovil ja teistel teha, et MMidele edaspidi peale saada?

Karl Juhkami
, reporter
Mida tuleb Õiglasel, Nazarovil ja teistel teha, et MMidele edaspidi peale saada?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Münchenis kogutud 8346 punktist võis Janek Õiglasel piisata küll EM-pronksiks, kuid järgmise aasta MM-piletit säärase tulemusega ei lunastaks.
Münchenis kogutud 8346 punktist võis Janek Õiglasel piisata küll EM-pronksiks, kuid järgmise aasta MM-piletit säärase tulemusega ei lunastaks. Foto: Mihkel Maripuu

Eelmise kuu lõpus avalikustas Rahvusvaheline kergejõustikuliit (WA) järgmise aasta Budapesti MM-normid, mis ajasid paljudel silmad punni. Lävepakk on lausa nii kõrgeks aetud, et Janek Õiglasel oma augustikuise EMi pronksitulemusega (8346) kümnevõistluses Ungari pealinna asja poleks.

Sealjuures ei aitaks vändralast ka tänavu kevadel püstitatud isiklik rekord (8405), sest kergejõustikuisad on kümnevõistluse lati tõstnud koguni 8460 peale. Võrdluseks, Müncheni EMil ületas selle vaid kaks meest: kuldne Niklas Kaul (8545) ja hõbedane Simon Ehammer (8468).

Mõnel teisel alal on asjad veelgi jahmatavamad. Näiteks maratonis Euroopa meistriks kroonitud sakslane Richard Ringer jäi oma võiduajaga (2:10.21) MM-normist 41 sekundi kaugusele. Budapesti pileti jaoks tulnuks 42,195 km läbida ajaga 2:09.40.

Märksõnad
Tagasi üles