R, 9.12.2022

Tartu lühiuudised

Vilja Kohler
, ajakirjanik
Tartu lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nüüd on nii: tõukeratta ja jalgrattaga tuleb Riia vidaukti tunnelis kiirust jälgida.
Nüüd on nii: tõukeratta ja jalgrattaga tuleb Riia vidaukti tunnelis kiirust jälgida. Foto: Ragnar Peets

Algas ratturite ja tõuksijuhtide ohjeldamine

Riia tänava raudteeviadukti jalakäijate tunnelite juurde tekkis kergliiklejate kiiruspiirangu märk, mis lubab suurimaks sõidukiiruseks 15 kilomeetrit tunnis. See on esimene omataoline Tartus, kuid ei pruugi jääda viimaseks.

«Märgi paigaldamise tingis see, et suvel juhtus seal jalgratturi ja kergliiklejaga liiklusõnnetus,» selgitas Tartu liikluskorraldusteenistuse juhataja Martin Nelis. Tema sõnul aitab märk olukorda parandada kohtades, kus segadus võib tekkida sellest, et seal saavad liigelda nii jalakäijad kui ka kergliiklejad ehk ratturid ja tõukeratastega oma sõite tegevad linlased.

Seda, kas politsei seal kergliiklejate sõidukiirust hakkab mõõtma, Nelis veel öelda ei osanud. «See sõltub juba politsei võimalustest ja sellest, kuidas nad selle vajadust hindavad,» ütles ta.

Kergliiklejatele pole Tartus seni kiiruspiiranguid kehtestatud, kuid Martin Nelise sõnul võib tulevikus olla neid rohkem. «Teatud kohtades, kus on segaliiklusega teed, tuleb võibolla tulevikus ka kiiruspiirangud kehtestada,» sõnas ta. EGELI RAUDMÄE

Linna buss hakkab sõitma ka maal

Kambja vallavolikogu kolmapäevasel istungil kiideti heaks Tartu ühistranspordi laienemine valda, kuhu tuleva aasta 9. jaanuarist hakkab sõitma ülikoolilinna buss nr 7.

Linna ühistranspordi laienemiseks valda telliti kõigepealt Soome planeerimisettevõttelt WSP Finland OY analüüs, kus kalkuleeriti omavalitsuse kulu lähiasumitesse laienemisel ning linnaühistranspordivõrguga sobituvad marsruudid, mille järgi on Ülenurme ja Tõrvandi elanikele tagatud kiireim ühendus Tartu kesklinnaga liini nr 7 pikendamisega.

Tartu ühistranspordi laienemisel Kambja valda rakenduvad kõigile vallaelanikele tartlastele kehtestatud sõidusoodustused. TPM

Postid kleebivad endiselt

Augustis kirjutas Tartu Postimees, et Tartu lambi-, liiklus- ja tänavapostid on kaetud liimijälgedega, sest postidele kleebiti suvel kollased kampaanialindid. Nädala pärast on sügis ametlikult käes, aga liimijäljed on postidel siiani.

«Tööd venisid, vahepeal oli palju teisi teemasid, millega oli vaja tegeleda,» selgitas Tartu kommunikatsioonispetsialist Lilian Lukka. «Poste puhastab sama reklaamifirma, kes need lindid ka paigaldas. Nüüd saime nende käest teada, et paari nädala jooksul peaks saama postid puhtaks. Kõik kokkulepped on tehtud ja vajalikud puhastusained on ka leitud. Nüüd lähiajal saab ära tehtud.»

Suure hulga postide puhastamine läheb linnale maksma pisut üle 2000 euro. EGELI RAUDMÄE

Linna korraldatud kollaste lintide kampaania, mis pidi suunama tähelepanu kergliiklejale, on ikka veel liimijälgede tõttu linnapildis märgatav.
Linna korraldatud kollaste lintide kampaania, mis pidi suunama tähelepanu kergliiklejale, on ikka veel liimijälgede tõttu linnapildis märgatav. Foto: Egeli Raudmäe
Märksõnad
Tagasi üles