N, 1.12.2022

POSTIMEES LÄTIS ⟩ Viimase minuti kokkulepe Läti õpetajaid ei rahulda

Viimase minuti kokkulepe Läti õpetajaid ei rahulda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valka Jānis Cimze gümnaasium. Otsus streik viimasel minutil ära jätta põhjustas kooliperes segadust.
Valka Jānis Cimze gümnaasium. Otsus streik viimasel minutil ära jätta põhjustas kooliperes segadust. Foto: Sille Annuk

Valka Jānis Cimze gümnaasiumis on petlikult vaikne. Uhke kolmekorruselise koolimaja tühjad koridorid ei reeda, et esmaspäeval algama pidanud üleriigiline õpetajate streik tühistati viimasel hetkel ja Läti koolides jätkub õppetegevus enam-vähem tavapäraselt.

«Ma ütlesin lastele reedel, et tunde ei toimu. Alles pärast koolipäeva lõppu saime teada, et streik jääb ära,» lausus bioloogiaõpetaja Līga Lāce​-Jeruma esmaspäeval Postimehega rääkides. «Mul olid nädalaks juba plaanid tehtud.»

Läti haridus- ja teadustöötajate ametiühing (LIZDA) ja valitsus jõudsid kokkuleppele eelmisel reedel kell 16 pärast kaks nädalat kestnud läbirääkimisi. Kompromiss tuli nii viimasel minutil, et koolidel ei olnud isegi selge, kas lapsed saavad esmaspäeval sooja lõunasööki.

«Alguses ei võtnud keegi [valitsusest] seda kuigi tõsiselt. Alles eelmisel nädalal hakati aruteludesse tõsiselt suhtuma,» sõnas Valka põhikoolis logopeediametit pidav Laila Ozolina, kes veab ka piirkondlikku õpetajate ühingut. «Üle 23 000 õpetaja oli valmis streikima. See tähendab, et probleeme on palju.»

Küsimusele, kas Ozolina on saavutatud kokkuleppega rahul, vastas ta: «Jah ja ei.» Lisades pisut skeptiliselt: «Me oleme rahul, kui see, mida nad lubasid, saab tõeks.»

Märksõnad
Tagasi üles