N, 8.12.2022

Tartu lühiuudised

Vilja Kohler
, ajakirjanik
Tartu lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oru tänava algus on torutööde pärast paar nädalat suletud.
Oru tänava algus on torutööde pärast paar nädalat suletud. Foto: Sille Annuk

Mitmel tänaval tuleb arvestada piirangutega

Soojatorustiku ehitamiseks on 10. ok-toobrini liiklusele suletud Oru tänav Veski tänava ja Oru 3 vahel. Oru tänava lõigule tagatakse juurdepääs Baeri tänavalt.

Sademeveetorustiku rajamise tõttu on 14. oktoobrini Väike-Tähe tänaval Võru ja Riia tänava vahel suletud pool sõiduteed Võru ja Riia tn suunal. Riia ja Võru tn suund on liiklusele avatud.

Täna kell 8–19 on tänavavalgustuse ümberehitamiseks liiklusele suletud Paju tänav Uus 61 kõrval. Ümber sõita saab Pika, Pärna ja Uue tänava kaudu ning vastupidi.

Soojatorustiku ehitamiseks on tänasest 4. oktoobrini liiklemisel kitsas käes Kuperjanovi tänaval Vallikraavi ja Pepleri 2 vahel. Seal suletakse üks sõidurada, kuid kahesuunaline liiklus jääb kehtima. TPM

Jõgevamaalased jäid jälle elektrita

Eile kella poole kolme paiku päeval kadus Jõgevamaal enam kui tuhandes majapidamises elekter, põhjuseks teadmata paigas tekkinud lühis.

Elektrilevi pressiesindaja Reti Meema sõnul lülitus lühise tõttu välja üks Jõgeva piirkonna alajaamast väljuv toiteliin. See viib voolu 1071 kliendi koju. Kella kolme ajal päeval oli elektrita majapidamisi veidi üle 700. EGELI RAUDMÄE

Kastre vald kinnitas järgnevate aastate sihid

Kastre vallavolikogu kiitis heaks eelarvestrateegia aastateks 2023–2026, mis seob kokku valla suuremad eesmärgid, allasutuste plaanid ja tegevused ning nende rahastamise järgmiseks neljaks aastaks.

Jätkub investeerimine valla kõigis piirkondades ning uute elamupiirkondade arendustegevus peamiselt Haaslaval, Kurepalus ja Aardlapalus. Uue eelarve­strateegia perioodil on kavas valda investeerida 13,3 miljonit eurot, millest 6,5 miljonit eurot on pangalaen.

Suurimad investeeringud puudutavad haridusasutusi ja nende ajakohastamist, lisaks on kavas ehitada uus lasteaed Kurepalu piirkonda ja Sillaotsa kooli laiendus. Ka on plaanis ligi 10 kilomeetrit uusi kergliiklusteid ja tolmuvabad katted kruusateedele miljoni euro eest. TPM

Naabrid sõidavad Tartus bussiga odavamalt

Kambja vallavanem Illari Lään ja Tartu abilinnapea Raimond Tamm allkirjastasid ühistranspordi koostöölepingu. Selle järgi rakenduvad 30. septembrist vallaelanikele tartlastele mõeldud linnaliinide bussipiletite soodsamad hinnad.

Vallaelanike tunnipilet maksab euro, päevapilet 2,50, viie päeva pilet 8,50, 30 päeva pilet 18,50, 90 päeva pilet 42 ja aastapilet 150 eurot.

Järgmise aasta algusest sõidab vallas Tartu buss nr 7, mis hakkab peatuma Tõrvandi, Ülenurme gümnaasiumi ja Vana-Linnaveere peatuses iga 30 minuti tagant. TPM

Märksõnad
Tagasi üles