Tallinna Tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri instituudi direktori Jarek Kurnitski hinnangul on hoonete energiakuludelt küllaltki kiirete ja lihtsate meetmetega võimalik kokku hoida 5–10 protsenti.
Ülikool on tema sõnul hoonete energiaseirega täheldanud, et Eestit vaevab raskekujuline ülekütmise tõbi. «Näiteks enne energiakriisi kerkisid kontorites temperatuurid 24 kraadini, inimesed käisid T-särkides ja kui kellelegi tundus jahe, siis keerati lihtsalt kogu majas sooja juurde. Kõige tervislikum on aga elu- ja tööruumides hoida sooja 21–22 kraadi,» ütles ta. «Me tuleme odava energia ajastust ja seega on optimeerimiseks võimalusi piisavalt. Asjatut energiakulu on palju, näiteks hoonetes, mida kasutatakse vähe. Kriisitingimustes võime ka ju tööl pintsaku või kampsuni selge panna, ilma et seejuures ebamugavust tunneksime.»
Tema arvates saaksid hoonete haldajad ühiselt osaleda ka elektribörsil ning tarbimist nihutades mõjutada tipukoormuste hindu. «Kui me võtame aga kõikide Eesti mitteelukondlike hoonete säästuvõime kokku, siis see moodustab ligi poole Auvere elektrijaama toodangust.»
Riigi Kinnisvara juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on nende hallatavatest tuhandest hoonest 158 kaughallatavad. «Saame hoonete tehnosüsteeme eemalt juhtida ning hakkame katsetama, milline on madalaim temperatuur, millega on veel mugav töötada,» ütles Kusmin. «Kodukontori päeval oleks ruumides 14 kraadi ja ventilatsioon väljas.»