R, 9.12.2022

Tänaku otsekohene avaldus: pean hindama, kas jätkan oma karjääri

Toimetas Karl Juhkami
Tänaku otsekohene avaldus: pean hindama, kas jätkan oma karjääri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rallisport on küll Ott Tänaku suur armastus, ent mitte suurim. Selleks on hoopis pere.
Rallisport on küll Ott Tänaku suur armastus, ent mitte suurim. Selleks on hoopis pere. Foto: Hyundai Motorsport

WRC-ringkonna üheks kuumimaks teemaks on praegu Ott Tänaku tulevik. Kas saarlane jääb Hyundaisse, lahkub Toyotasse, siirdub M-Sporti või pakib üldse kodinad kokku?

Siiani on kõige tõsisemalt spekuleeritud 2019. aasta autoralli maailmameistri Toyotasse naasmise üle, kuid sealne tiimipealik Jari-Matti Latvala kummutas nädala alguses justkui need jutud. 

Tänaku tiimikaaslane Thierry Neuville seevastu soovib, et eestlane jätkaks Hyundais ning on ka veendunud, et saarlane seda ka teeb.

Selle nädala alguses uuris toetaja Betsafe Tänakult, kellel on tehniliselt Hyundaiga järgmiseks aastaks leping olemas, kas seal kontrahtis leidub punkt, mis lubaks emmal-kummal osapoolel sellest kahe hooaja vahel taganeda.

Saarlane ei soovinud sellele vastata, sõnades vaid: «Sõitjate lepingud on sellised dokumendid, kus kokkulepped on sõlmitud kahe osapoole vahel ja mis ei kuulu kunagi kolmandatele osapooltele avalikustamiseks, kui see just mingil erilisel juriidilisel põhjusel ei ole vajalik.»

Samas, kui Prantsusmaa väljaanne AutoHebdo meie mehelt uuris, mis tema järgmise aasta plaanid on, avaldas Tänak nii mõndagi uut. 

«Ma pole veel midagi otsustanud. Vastab tõele, et mul on [Hyundaiga] kehtiv leping. Samas, küsimus ei seisne mitte selles, et mis meeskonnas ma sõidan. Enne tuleb mul ikkagi hinnata, kas ma üldse tahan oma karjääri jätkata,» tuli saarlane lagedale otsekohese avaldusega.

Vastav otsus võib Tänaku peaks küpseda sealjuures päris kaua. «Ma pole selle otsusega mingisuguse surve all, seega ei oska ma teile öelda, millal ma otsuse langetan,» jätkas ta.

«Mu otsus pole kuidagi seotud käimasoleva hooaja tulemustega. Esiteks tahan ma näha, milliseks kujuneb olukord minu peres tänavuse aasta lõpuks. Seejärel hindan ma, kas kavatsen naisele toeks olla või oma karjääri jätkata,» sõnas saarlane.

Siinkohal on paslik meenutada, et perekondlikel põhjustel jättis Tänak vahele ka eelmise aasta viimase, Monza MM-etapi.

Betsafe'i taskuhäälingus on ta seda puudumist hiljem selgitanud järgnevalt: «Tolleks hetkeks oli mul selge, et olukord on selline. See [Monzasse] mitteminemine ei muudaks minu lõpptulemust selles sarjas, aga kodus päästaks mõne inimese elu. Ilmselgelt minu jaoks oli oluline võtta see kuu kodus ja olla oma perele isaks.»

Märksõnad
Tagasi üles