N, 8.12.2022

Ajujahis osalejad kukkusid vanasse kaevu

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Ajujahis osalejad kukkusid vanasse kaevu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päästjad aitasid viga saanud naise kaevust välja ja andsid ta üle meedikutele.
Päästjad aitasid viga saanud naise kaevust välja ja andsid ta üle meedikutele. Foto: Päästeamet
  • Ajujahil kukkus naine vanasse kaevu, sama saatus ootas talle appi läinud jahikaaslast.
  • Vana kaevu kõrval võib tekkida ka maapinnavaringuoht.
  • Vanad kaevuavad tuleks üle vaadata ja vajadusel uuesti katta.

Lääne-Virumaal Vinni vallas Koeravere külas toimunud ajujahi käigus kukkus noor naine vanasse talukaevu ja vigastas selga nõnda rängalt, et ta tuli toimetada Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Samasse kaevu kukkus ka teine jahimees, kes oli läinud naist appihüüde peale otsima.

Häirekeskus sai hädakõne laupäeval, 1. oktoobril kell 12.53. Sündmuskohal selgus, et noor naine oli kukkunud kümne meetri sügavusse vanasse talukaevu. Päästja laskus kaevu, andis kannatanule esmaabi ja valmistas ta ette kaevust välja tõstmiseks. Naine anti üle kiirabile ja viidi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Päästjatele tegi olukorra keeruliseks ja äärmiselt ohtlikuks maapinnavaringu oht kaevu kõrval. Sel põhjusel kukkus kaevu ka naisele appi tõtanud jahimees. Kuid teda päästis püss, mis takerdus kaevu servale, ja mees sai tänu sellele omal jõul august välja.

Rakvere jahiseltsi tegevjuht Jaan Villak tõdes, et tegemist oli äärmiselt kahetsusväärse sündmusega ja õnnetust ei olnud osanud keegi ette näha, kuivõrd tegemist oli jahimeestele tuttava taluhooviga, kus korduvalt käidud. Samas on kaevu ümbrus tugevasti rohtu kasvanud, ja kui lauad kunagi ava katsidki, siis praeguseks olid need ära mädanenud.

«Õnnetus juhtus mahajäetud talumaja hoovis. See talu on üks saareke põllu sees, kus on ka õunapuuaed. Jahimehed on sealt sageli läbi käinud, sest kitsed-põdrad käivad seal õunu söömas,» rääkis Villak. «Sellistesse õunaaedadesse võivad sattuda ka tavalised inimesed või lapsed, kes on üksida. Kaevu põhjas pole ka mobiililevi ja sa võidki sinna jääda. Sel korral kuulsid naise jahikaaslased õnneks appihüüdeid.»

Villak paneb kinnistuomanikele südamele, et vanad kaevuavad üle vaadataks. «Igas vanas taluhoovis oli kaev, ja kui need olidki kunagi kaetud, siis praeguseks võib kate mädanenud olla,» rääkis ta. «Mul endal oli sama teemaga kuu aega tagasi kokkupuude. Lapsed läksid tühja naabermaja hoovi õunu noppima. Minu jahikoer ilmselt kuulis neid, jooksis neid vaatama ja kukkus samuti kaevu. Kahjuks ei leidnud ma teda enne kui paari päeva pärast kaevust üles ja ta oli selleks ajaks juba surnud.»

Märksõnad
Tagasi üles