L, 28.01.2023

Rallituru priskeim kala Tänak on saadaval. Või kas ikka on?

Rallituru priskeim kala Tänak on saadaval. Või kas ikka on?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänaku otsus Hyundaist lahkuda keeras rallimaailma pea peale. Valikuid on eestlasel mitmeid.
Ott Tänaku otsus Hyundaist lahkuda keeras rallimaailma pea peale. Valikuid on eestlasel mitmeid. Foto: AFP/Pau Barrena/Scanpix

Pühapäeva hilisõhtul teatasid Ott Tänak ja Hyundai, et lõpetavad kolm aastat kestnud koostöö. Ralliringkonnad tagajalgadele ajanud uudis on andnud veelgi hoogu kuulujutuveskitele. Tänaku sõnul on aeg küps uuteks väljakutseteks, kuid millised need olla võiks?

«Tunnen, et olen oma karjääris paigas, kus on vaja alustada uut väljakutset. Viimase kolme hooaja jooksul on mul [Hyundaiga] olnud hea koostöö ja olen saavutatu üle uhke. Oleme teinud palju tööd, et ületada raskeid hetki, ning näidanud tänavu, et liigume õiges suunas. Hooaja teine pool on tõestanud, kui head võime olla, kui asjad loksuvad paika, ent minu jaoks on aeg millekski uueks. Tänan võistkonda arusaamise eest ja soovin neile head,» kirjutas Tänak sotsiaalmeedias.

Uudis koostöö lõppemisest oli võrdlemisi värske ka meeskonna jaoks. Tiimipealiku asetäitja Julien Moncet avaldas Postimehele antud intervjuus, et neid informeeriti Tänaku lahkumisest eelmise nädala alguses. Kuigi tiimijuhi asetäitjas tekitas uudis tuska, polnud tegemist šokeeriva teatega. «Kuulujutte ja erinevaid küsimärke oli õhus omajagu. Oti lahkumine on kindlasti pettumus, sest ta on üks paremaid rallisõitjaid läbi aegade. Sellise kaliibriga sõitja kaotamine on kindlasti valus,» ütles Moncet.

Märksõnad
Tagasi üles