N, 2.02.2023

Tartu lühiuudised

Vilja Kohler
, ajakirjanik
Tartu lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põltsamaa ühisgümnaasiumi 4. ja 5. klassi tüdrukute lemmik oli seljanka.
Põltsamaa ühisgümnaasiumi 4. ja 5. klassi tüdrukute lemmik oli seljanka. Foto: Eili Arula

Supp sai valitud, suur pidu võib alata

Et järgmisel suvel noorte laulu- ja tantsupeol saaksid kõik korralikult kõhu täis, valiti eile Põltsamaal Orkla Eesti tehases peosuppe.

Ligi kolmkümmend laulu- ja tantsupeol osalejat proovisid tehases kodust seljankat, rassolnikut, borši, hernesuppi ja frikadellisuppi. Põltsamaa ühisgümnaasiumi 4. ja 5. klassi tüdrukud uurisid, et äkki võib kõik kolm häält anda seljankale. Seda ei tohtinud, eelistus tuli anda viiest supist kolmele.

Tihedas rebimises selgus, et noored söövad tuleval suvel oma suurel peol kodust seljankat, mis sai 25 poolthäält. Teisele kohale tõusis 24 häälega frikadellisupp ning kolmandana lastakse peol hea maitsta kanalihaga boršil. EILI ARULA

Endine keskerakondlane liitub EKRE fraktsiooniga

Keskerakonna nimekirjas Tartu volikogusse valitud Jelena Frunze esitas kolmapäeval avalduse EKRE fraktsiooniga liitumiseks ja kavatseb kandideerida riigikogu valimistel EKRE nimekirjas.

Jelena Frunze astus Keskerakonnast välja mullu 23. novembril. Selleks ajaks kaheksa aastat keskerakondlane olnud Frunzel oli erakonna Tartu piirkonna juhi Jaan Tootsiga erimeelsusi olnud juba varem. Ka läinud aasta kevadel ähvardas ta erakonna jätta, kuid siis, nagu toona sõnastati, räägiti sotid selgeks, Frunze kandideeris ja sai keskerakondlastest kolmanda tulemusega volikogusse, häältesaagiks 283.

Frunze lähenemisest EKRE-le hakkas sõnumeid tulema suvel. Erakonna liige ta pole. Küll on ta andnud lubaduse kandideerida riigikogu valimistel Tartus EKRE nimekirjas. JÜRI SAAR

Kastani tänaval läheb kaevamiseks

Eeloleval esmaspäeval algab Kastani tänaval soojatorustiku ehitus.

7.–11. novembril teeb OÜ Giga Ehitus töid Kastani 30b juures ning 9.–14. novembril Kastani 8 ja 10 juures.

Tee on ühesuunaline ja liiklejatele tagatakse tööde alast möödapääs. Liiklusskeemid on Tartu kodulehel. TPM

Algavad Läti päevad

Tartu läti selts kutsub juba kaheksandat aastat järjest kõiki tähistama Läti pidukuud novembrit.

Sel aastal korraldab selts koostöös ASiga Tartu Turg 4.–5. novembril Läti maitsete päevad, kus turuhoones saab lisaks Läti toitudele ja jookidele täna kuulata saksofoniansamblit Valmieras Meitenes (Valmiera Tüdrukud) ning homme Eesti lätlaste koori Ziemeļu Balsis (Põhjamaade Hääled).

Laupäeval toimub Tartu ülikoolis läti ja eesti tõlkijate seminar, õhtul on kõik oodatud kultuuribaari Naiiv läti ansambli Sigma kontserdile, kus lööb kaasa ka eesti muusik Jalmar Vabarna. Toimuvad traditsioonilised üritused, kõik tasuta. Täieliku programmi leiab Tartu kodulehelt. TPM

Märksõnad
Tagasi üles