L, 28.01.2023

7 VÕIMSAT GALERIID ⟩ Naissõdalased ruttavad maailma päästma

Kristina Herodes
, ajakirjanik
Naissõdalased ruttavad maailma päästma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
  • Kui sisemaailm mõraneb, haara superkangelase rüü.
  • Raudrüüd, rihmad ja müütiliste kangelaste kangad.
  • Mood on leidnud uue viisi sõjale vastu astuda.

Moepildis on esile kerkinud ootamatu teema – superkangelannad. Kadunud on suvised puuvillapitsid ja pehmed linased kangad, sest selge on see – käest kinni hoides ja jõuga positiivseid mõtteid mõeldes seda jama ei lõpeta. Nüüd marsivad moelavadel sõjaka stilistikaga amatsoonid, seksikad, julged ja üleloomulike võimetega.

Jah, sedalaadi lahendus et superkangelannad maailma taas korda teevad võib olla utoopiline lootus. Aga parem ikka kui lootusetus. Moel on vabadus tunnete keeles suhelda ja inimeste fantaasiate kaudu kõnelda. Vaata Ketlin Bachmanni superkangelannade galeriid:

Liina Stein
Liina Stein Foto: Erlend Staub

Mood kui eksoskelett

Sõda ei ole maailmas lõppenud! Endiselt saadab agressor Venemaa surma külvavaid rakette, rünnates just tsiviilelanikke, hävitades kodusid ja eluks vajalikke süsteeme, mis varustavad inimesi vee ja elektriga. Ebainimlik julmus jätkub. Vaikida ja sellest mitte kirjutada tähendaks jõhkra terroriga nõustuda.

Lotte Jürjendal FOTO:
Lotte Jürjendal FOTO: Foto: Erlend Štaub

Moelava pole koht konflikti lahendada, küll aga on see võimalus meelsust mõjutada. Igaüks, kes tunneb, kuidas sisemine tugisüsteem maailmas toimuva kaose taustal mõraneb, saab haarata välise vaimselt toetava eksoskeleti järele superkangelannast inspireeritud rõivaste näol. Kas selline asi ka päriselt aitab, sõltub suurel määral uskumise jõust. Aga miks mitte proovida?

Ketlin Bachmann FOTO:
Ketlin Bachmann FOTO: Foto: Erlend Štaub
Riina Põldroos FOTO:
Riina Põldroos FOTO: Foto: Erlend Štaub

Superkangelanna stiilirelvad

Tallinn Fashion Weekil pühendas tippdisainer Riina Põldroos superkangelastele terve oma kollektsiooni. Glamuursed rihmad voogaval siidil mõjusid võimsalt – sellise naisega juba ei vaidle! Eeterlik gamma öistest taevatoonidest võimendas veelgi muljet. Ketlin Bachmann tõi aga tagasi «Matrixi» filmi mantlid ja modernses võtmes fetišiteemad.

Ketlin Bachmann
Ketlin Bachmann Foto: Erlend Štaub
Ketlin Bachmann
Ketlin Bachmann Foto: Erlend Štaub

Vaata täismahus Brand No.8 kollektsiooni:

Viiteid raudrüüdele kasutasid inspiratsiooniks nii Bachmann, Liina Stein kui Brand No.8. Paremat valemit paljastada ja samal ajal kõik ahistava eemale hirmutada ma vist polegi näinud. Kõik, mida vajad, on üks jõuliste detailidega metallikvõrgust kleit, sellise amatsooniga keegi niisama rumalaid nalju tegema ei tule.

Vaata täismahus Liina Steini kollektsiooni:

Brand No.8
Brand No.8 Foto: Erlend Štaub
Liina Stein FOTO:
Liina Stein FOTO: Foto: Erlend Štaub
Siret Design
Siret Design Foto: Erlend Štaub

Naha uus tulemine

Nahast saab üha selgemalt luksusmaterjal, aga seda rõhutab ka selle viimistlus. Sära ja läiked lisavad veelgi kehtestavust. Põnevat alternatiivi nahale pakub «ananassinahk», mida esitles moebränd Haruu. See nahasarnane materjal on ülimalt rohelise hingega ja valmistatakse ananassilehtedest, mida muidu meeletutes kogustes lihtsalt raisataks. Välja nägi see päris efektne, eriti metalliktoonidega võimendatuna.

Vaata kogu Haruu kollektsiooni, mille eraldi mahuka osa moodustavad loodussõbralikust «ananassinahast» rõivad.

Aldo Järvsoo FOTO:
Aldo Järvsoo FOTO: Foto: Erlend Štaub

Aldo Järvsoo pani pikad nahksed kindad paari bütsantslike voogavate samet- ja litterkaftanitega. Võitlusvaimu süstivad valitsejannad praeguses maailmas, kelle vaim ei murdu ja kes veenvalt kinnitavad: «Pidage vastu, kurjuse kaotus ei ole enam kaugel», võiksid välja näha täpselt sellised.

Vaata kogu Aldo Järvsoo kollektsiooni:

Aldo Järvsoo
Aldo Järvsoo Foto: Erlend Štaub
Riina Põldroos FOTO:
Riina Põldroos FOTO: Foto: Erlend Štaub
Perit Muuga
Perit Muuga Foto: Erlend Štaub

Vaata täismahus Perit Muuga kollektsiooni:

Märksõnad
Tagasi üles