K, 1.02.2023

New Scientist ⟩ Andke päikeseenergiale roheline tuli

, New Scientist, kaasautor
Andke päikeseenergiale roheline tuli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päikeseenergia tootmist on suhteliselt kerge ühildada põllumajanduse, karjakasvatuse kui ka elurikkuse suurendamise eesmärkidega - märksõnaga agrophotovoltaics leiab selle kohta juba hulgaliselt näiteid.
Päikeseenergia tootmist on suhteliselt kerge ühildada põllumajanduse, karjakasvatuse kui ka elurikkuse suurendamise eesmärkidega - märksõnaga agrophotovoltaics leiab selle kohta juba hulgaliselt näiteid. Foto: Tom Fisk, Pexels

Kas päikesepaneelid põllul on kui haiguskolded Inglismaa rohelisel ja kaunil pinnal? Mõned Ühendkuningriigi valitsuse tipus olevad tegelased arvavadki nii.

«Ma arvan, et üks masendavamaid vaatepilte, kui läbi Inglismaa sõidate, on päikesepaneele täis põldude nägemine, mis peaksid olema täis põllukultuure või kariloomi,» ütles Ühendkuningriigi tollane peaminister Liz Truss augustis. «Põllumajandusmaad... tuleks kasutada toidu tootmiseks.»

See on probleemiks ka paljudes teistes riikides. Näiteks Hiina kaalub uute päikesejaamade rajamise keelustamist põllumaadel ja metsaaladel.

Inglismaal kehtivad reeglid välistavad juba praegu päikesejaamade rajamise kõige tootlikumale põllumajandusmaale. Sellest hoolimata kavatses Ühendkuningriigi valitsus väidetavalt keelata need suuremal osal Inglismaa põllumaadel.

Märksõnad
Tagasi üles