L, 28.01.2023

Anneli Kannus: uues tervisekeskuses võiks elu kihada

, Tartu volikogu liige, Eesti 200
Anneli Kannus: uues tervisekeskuses võiks elu kihada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anneli Kannus
Anneli Kannus Foto: Sille Annuk

Omavalitsuspäeval võeti vastu deklaratsioon «Elule aastaid ja aastatele elu!». Räägitakse tervisedendusest, spetsialistide kaasamisest ja nende ettevalmistamisest, tervise tähtsusest ja teadvustamisest kõikides valdkondades, isegi raha eraldamisest omavalitsustele, et inimeste tervisesse investeerida. Deklaratsioon lõpeb 11-hüüdlauselise punktiga, millest õhkub ideid, kuid traditsiooniliselt puudub olulisim – kes ikkagi, mida ja millal päriselt teeb.

Tartus on häid näiteid: on ellu kutsutud eakate käimisringid, välitreeninguvõimalusi parandatakse, kooliõdede ja -psühholoogidegagi on asjad paremad kui mujal. Lisaks pole puudus perearstidest ning haiguste korral tagab parima ravi Tartu ülikooli kliinikum, üks kolmest regionaalhaiglast. Tartu heade mõtete linnana saaks olla eeskujuks ka terve olemises ja terveks jäämises.

Tartu linna tervishoiuteenistuse meeskond saab olla näiteks uute tegevuste eestvedajaks, kaasates haigekassa võimalusi, tervisedendajaid ja miks mitte ka tervise- ja meditsiinivaldkonna üliõpilasi.

Märksõnad
Tagasi üles