K, 6.12.2023

ERRi eetris kriitikalaviini alla langenud Pohlak: süüdistused ei vasta tõele (4)

Copy
Aivar Pohlak.
Aivar Pohlak. Foto: Eero Vabamägi

Jalgpalli maailmameistrivõistluste humoorika erisaate «Kinoteatri MM Katarsis» esmaspäevases episoodis esines Henrik Kalmet Eesti Jalgpalli Liidu ning Aivar Pohlaku aadressil kriitilise monoloogiga, kus heitis ette mannetut käitumist MMi korraldajamaa Katari inimõiguste rikkumiste korral.

Intervjuus Postimehele rõhutas EJLi president Aivar Pohlak, et väited jalgpalliliidu väärtuspõhise käitumise puudumisest ei vasta tõele. Samuti olevat Kinoteater EJLile kinnitanud, et saate stsenaarium ei olnud faktipõhine.

Henrik Kalmet.
Henrik Kalmet. Foto: Madis Veltman

Henrik Kalmeti monoloog ERRi saates «Kinoteatri MM Katarsis»

Aasta tagasi otsustas Eesti Jalgpalli Liit mitte liituda Põhjamaade ühisavaldusega, milles tunti muret nende inimeste pärast, kes seda «taktikalauda» (peetakse silmas MMiks rajatud taristut) on ehitanud. Norra kaalus isegi MMi boikoteerimist, mille peale moraalimajakas FIFA lubas Norrat sel juhul 2026. aasta MMile mitte lubada.

Kuu aega tagasi nõudsid kümme riiki, kelle hulgas olid Põhjamaad, Saksamaa, Inglismaa, Holland, Šveits ja Portugal, kompensatsiooni tänavale heidetud ehitajatele saamata jäänud palkade eest. Eesti jäi taas kõrvale. Seevastu mängis Eesti koondis kaks sõprusmängu Kataris, et ka meie koondis saaks nendel kontidel mängida, kuna olgem ausad – finaalturniirile pääsemiseks ja päriselt nendel staadionitel mängimiseks oleks Eesti ainus võimalus, kui MMi osalejate arvu suurendataks 162ni.

2014. aastal kaotati kohalikule koondisele 0:3 ja 2018. aastal 0:2. Ei õnnestunud väravat lüüa, nagu ka inimõiguste koha pealt.

Kommentaarid (4)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles